Motoryzacja » Moto Serwis

Sposoby na aktualne automapy

Sposoby na aktualne automapy
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy kto korzysta z map gps wie jak ważne jest to, żeby dane w nawigacji były aktualne. Trudno jednak co chwilę kupować nowe plany nawigacyjne. Dlatego producenci automap zapewniają użytkownikom kilka możliwości aktualizacji.

Czasem możemy kupić specjalne płytki z aktualizacjami, które sa wydawane na pzrykąłd co pół roku, albo w momentach kiedy najwięcej osób wyrusza w nieznane i potrzebuje aktualnej automapy - na pzrykład przed wakacjami i feriami.

Jednak jest to niezbyt przyjazne dla użytkowników rozwiązanie. Przede wszystkim musimy sami szukać informacji o przewidzianych aktualizacjach automapy, pamiętać o nich  i sami je instalować. Na dodatek nie ammy pewności czy łatwka do automapy zawiera informacje o stanie dróg, które zostały zebrane przed miesiącem, czy przed trzeema miesiacami. Tak więc ten system nie daje nam pełnej gwarancji, że nasze plany samochodowe będą aktualne.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest system polegąjacy na sprzedaży licencji do automapy, która zapewni kierowcom automatyczną subskrybcję wszystkich zmian. Poprawki na mapach są przesyłane “na żywo” do naszej nawigacji gps.

Moduł do aktualizacji automapy często bywa wykorzystywany także do innych funkcji - na przykład za jego pomocą można przesyłac na gps informacje o korkach. Nawet ci, którzy nie mogą obyć się w samochodzie bez radia, przyznają, że jest to o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie niż nasłuchiwanie serwisów informacyjnych.  

Taką licencję w ramach której automapa jest aktualizowana codziennie (co czesto obejmuje także aktulizację bazy poi i autoradarów, a także - jeśli nasz gps ma taką funkcję - bazę wizualizacji obiektów) odnawiamy najczesciej raz na rok. Z reguły możemy to zrobić przez internet, bez wychodzenia z domu. A najwygodniejsze jest to, że nie musimy nic instalować na naszym gps - licencja na automapę odnawia się sama po opłaceniu rachunku za przedłużenie. To rozwiązanie jest wygodne i praktyczne nie tylko z punktu widzenia zwykłych kierowców, ale także firm transportowych czy korporacji taksówkarskich.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agnnow

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »