Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Spotkaj się z matematyką na Podkarpaciu

Spotkaj się z matematyką na Podkarpaciu
Zobacz więcej zdjęć »
20 października 2012r. w Rzeszowie odbędzie się IX Regionalna Konferencja Szkoleniowa Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki pod nazwą „Podkarpackie Spotkania z Matematyką”. Skierowana jest ona do nauczycieli matematyki wszystkich poziomów nauczania.

W ramach konferencji zaplanowano  wykład inauguracyjny i trzy sesje warsztatów. Wykład wygłosi dr Tadeusz Ratusiński z Instytutu Matematyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, przedstawiciel Zarządu Głównego SNM, Koordynator Grupy Roboczej SNM Matematyka i Komputery. Zajęcia warsztatowe dotyczyć będą m. in. kalkulatorów i tablic interaktywnych w nauczaniu, ich roli w procesie edukacyjnym, zostaną też zaprezentowane przykłady ich zastosowania.

Lekcje matematyki prowadzone przy użyciu kalkulatorów i tablic interaktywnych mogą być uzupełnieniem klasycznego programu. Dzięki ciekawej formie nauki, sprawność umysłowa uczniów stale się kształtuje i rozwija. Kalkulator tak naprawdę uczy myślenia – dziecko może skorzystać z pomocy maszyny, ale musi wcześniej dobrze się zastanowić do wykonania jakich zadań jej użyć. Natomiast tablice interaktywne i kalkulatory graficzne pozwalają na wizualizowanie wiedzy, co wpływa na stopień jej zapamiętywania – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, który poprowadzi warsztaty.

W trakcie trwania konferencji będzie można zapoznać się z aktualną ofertą wydawnictw edukacyjnych. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

 

Szczegółowy plan można odnaleźć na stronie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mwym

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »