Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Spotkaj wrocławskiego krasnala, który wyruszył na podbój kosmosu

Spotkaj wrocławskiego krasnala, który wyruszył na podbój kosmosu
Zobacz więcej zdjęć »
Wrocławski krasnal Niepodległy był dwa razy w stratosferze – 20 i 22 kilometry nad Ziemią złożył życzenia Polsce. Dzisiaj pojawił się na Placu Niebiańskim w Magnolia Park. To jedyna okazja, by go zobaczyć. Wstęp wolny.

Krasnal Niepodległy różni się od swoich ponad 300 wrocławskich braci. Jest mniejszy, lżejszy, ale bardzo wytrzymały. Został wydrukowany w technologii 3D. Siedzi na lecącej rakiecie z flagą Polski i godłem Wrocławia. Ma wyciągniętą rękę, którą wytycza kierunek - cała naprzód! Za jego wizerunek odpowiada wrocławska rzeźbiarka Beata Zwolańska-Hołod.

Waldemar Płusa, pomysłodawca akcji Rozszerzanie Wyobraźni oraz członkowie klubu krótkofalowców SP6ZWRD dwukrotnie wysłali go balonem w stratosferę – w sylwestrową noc oraz 6 stycznia. Na pokładzie znalazły się kamery, które udokumentowały wyprawę oraz wirtualny zapis życzeń dla naszego kraju. W ten sposób zainaugurowali obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od czwartku (25 stycznia) krasnala można zobaczyć na Placu Niebiańskim w Magnolia Park (poziom 0 - tuż przy sklepie Zara).

- Cieszymy się, że możemy zaangażować się w inicjatywę, która w tak ciekawy sposób zwraca uwagę na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. - Zapraszamy do odwiedzania krasnala Niepodległego, w końcu to pierwszy mieszkaniec Wrocławia, który wybrał się na podbój kosmosu. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do składania życzeń Polsce, które zostaną zabrane w kolejną podróż – dodaje.

11 Listopada 2018 roku organizatorzy planują po raz trzeci wysłać krasnala do stratosfery. Ponownie zabierze ze sobą nadajnik krótkofalowy, który nada życzenia dla Polski. Będzie je można odczytać na całym świecie. Każdy może złożyć swoje życzenia – wystarczy wypełnić formularz na stronach internetowych 100latpolsko.pl lub stolatpolsko.pl.

- Wrocław jako pierwsze miasto włącza się w tak oryginalny i ciekawy sposób w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jestem przekonany, że do naszej akcji przyłączą się Polacy na całym świecie, a być może uda nam się nawet pobić rekord Guinnessa w liczbie składanych życzeń – mówi Waldemar Płusa.

Z Magnolia Park oryginał Niepodległego trafi na aukcję Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego 2018 roku. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na autorski program Waldemar Płusa – Rozszerzanie Wyobraźni.

- Chcemy kupić przynajmniej dwa wysokiej jakości teleskopy. Dzięki nim dzieci w szkołach, przedszkolach, a także domach dziecka, szpitalach czy hospicjach na własne oczy zobaczą kosmos. Niewykluczone, że siłami wyobraźni ujrzą siebie jako astronautów - mówi Waldemar Płusa. - Wszak to, co nas ogranicza w osiąganiu sukcesów, to często brak wyobraźni – dodaje.

Niewykluczone, że krasnal Niepodległy doczeka się swojej większej wersji z brązu. Miałaby ona pojawić się na szczycie Iglicy, która stoi przy wrocławskiej Hali Stulecia.

 

Magnolia Park zapewnia najbardziej kompleksową ofertę handlową na Dolnym Śląsku. Liczy 100 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). Działa tu ponad 260 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji. Klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych.

 

Złóż życzenia: 100latpolsko.pl

 

 

Magnolia Park jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku. Łączna powierzchnia handlowa obiektu wynosi 100 tys. mkw. Jest tu ponad 260 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych.

Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek dostępnych dziś w Magnolia Park znajdują się m.in.: Aldo, Bershka, C&A, Decathlon, Denon, ECCO, H&M, Home&You, InterSport, KappAhl, New Yorker, Oysho, Peek&Cloppenburg, Pierre Cardin, Promod, Pull&Bear, RESERVED, Saturn, Stradivarius, TK Maxx, TOUS, W. Kruk, Zara. Ofertę z sektora „zdrowie i uroda” reprezentują jednocześnie drogerie m.in. Super-Pharm i Rossmann, ale i Douglas, Sephora, Inglot czy Mac. Galeria wyznacza trendy – można tu znaleźć pierwsze na Dolnym Śląsku salony: Crocs, Decimas, LC Waikiki, The North Face, Samsung Brand Store czy Superdry. Oferta rozrywkowo-rekreacyjna obejmuje 7-salowe kino Helios, salę zabaw dla dzieci Labibu, największe na Dolnym Śląsku Centrum Tańca Champion Team i centrum Jatomi Fitness. Klienci mogą korzystać z hipermarketu budowlanego Castorama, sklepu Komfort i czynnego do północy hipermarketu TESCO. W galerii handlowej działa również Centrum Medyczne Magnolia Park - przychodnia zapewnia dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistów, m.in. stomatologa czy lekarza medycyny estetycznej.

Ofertę centrum uzupełnia 30 restauracji i kawiarni. Klienci mają do dyspozycji ponad 1600 miejsc w strefie restauracyjnej, z których blisko połowa znajduje się w lokalach z obsługą kelnerską. Magnolia Park nieustannie wzbogaca się o nowe marki - sklepy, punkty usługowe, butiki i restauracje. Jako pierwsza galeria handlowa w regionie wprowadziła stałą, darmową usługę Personal Shopping – indywidualnych zakupów w towarzystwie stylistki.

Dodatkowo klienci mogą kupić kartę podarunkową - to rodzaj przedpłaconej karty elektronicznej, która pozwala na zakupy we wszystkich sklepach i punktach usługowych galerii handlowej. Jest idealnym pomysłem na udany prezent.

Zróżnicowana, atrakcyjna oferta, wygodny dojazd samochodem i komunikacją miejską oraz bliskość dużych osiedli mieszkaniowych czynią centrum doskonałym miejscem zakupów, spotkań, rozrywki i rekreacji. Do dyspozycji klientów jest zewnętrzne boisko multifunkcyjne, strefa do Street Workoutu, plac zabaw dla dzieci, a także deptak z drzewami, ławeczkami i fontannami, przy których można odpocząć. Magnolia Park stanowi miejsce spotkań dla lokalnej społeczności również ze względu na organizowane tu wydarzenia specjalne. Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl. Śledź nas na www.facebook.com/magnoliaparkcentrum i www.instagram.com/magnoliaparkcentrum. Za zarządzanie Magnolia Park odpowiada Multi Poland Sp. z o.o.

 

Multi Corporation to wiodący właściciel, zarządca oraz deweloper wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to dobrze dokapitalizowana pan-europejska platforma nieruchomości handlowych zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu, zarządzaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Obiekty Multi Corporation są też często katalizatorem wzrostu gospodarczego oraz odnowy społecznej w miastach i regionach, w których działają. Od powstania w 1982 roku firma brała udział w ponad 180 projektach oraz jest właścicielem lub zarządcą 60-ciu centrów handlowych. Multi Corporation działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie ma swoją siedzibę, a także w Belgii, Czechach, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugali, Słowacji, Hiszpanii, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i Turcji.

 https://www.magnoliapark.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »