Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Spotkanie Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej

Spotkanie Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej
Zobacz więcej zdjęć »
18. grudnia we wrocławskiej Sali Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej w Hali Stulecia nie zabrakło wielkich słów, wielkich wzruszeń oraz wielkich ludzi. Po raz 10. bowiem odbyło się Spotkanie Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej.

Uroczystość od lat gromadzi starsze i młodsze dzieci, którym udało się pokonać chorobę nowotworową, a także rodziców oraz personel kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. W tym roku spotkanie zgromadziło blisko tysiąc osób.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tym razem imprezę uświetniło uroczyste przyznanie mecenasowi Krzysztofowi Bramorskiemu Orderu Uśmiechu. Wrocławski prawnik od lat pomaga fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową", organizując doroczne aukcje charytatywne na rzecz jej podopiecznych. Przed otrzymaniem orderu, Krzysztof Bramborski musiał sprostać jeszcze jednej próbie, a mianowicie uśmiechnąć się szczerze i szeroko do całej sali po wypiciu wyciskanego przez dzieci soku z cytryny. Po wykonaniu zadania pan Krzysztof został mianowany przez Kapitułę 917. Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Podczas imprezy doszło też do wzruszającego spotkania dawcy i biorcy szpiku. Maciej Stuhr, znany i lubiany aktor, miał okazję poznać dziewczynkę, której kilkanaście miesięcy temu ofiarował swoje komórki macierzyste. Dla Patrycji, od urodzenia cierpiącej na niedokrwistość, była to jedyna szansa na przeżycie. Dziś sześciolatka rozwija się doskonale, jest pogodną i pełną życia dziewczynką, która swoim wigorem daje nadzieję wszystkim dzieciom, zmagającym się jeszcze z chorobą. Maciej Stuhr dostał od Patrycji prezent - małego aniołka, symbol szlachetności i opieki. Artystyczną część spotkania popularny artysta prowadził wspólnie z Agnieszką Aleksandrowicz - Prezes Zarządu Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Dla zgromadzonej publiczności była to doskonała okazja do dobrej zabawy, wszak aktor słynie z doskonałego humoru. W oficjalnej części jubileuszowego spotkania tradycyjnie gospodynią była prof. Alicja Chybicka, która dziękując wszystkim darczyńcom, gorąco zachęcała do wspierania zbiórki funduszy na nową siedzibę kliniki - ,,Przylądek Nadziei", ponieważ obecna placówka pozostawia wiele do życzenia.

Jest to przedwojenny budynek z jedną windą, ciasnymi, wieloosobowymi salami, złą wentylacją i bez oddziału poprzeszczepowego. Mimo złych warunków panujących w szpitalu, klinika poszczycić się może jednym z najwyższych w Europie odsetków wyleczonych dzieci. We wrocławskim szpitalu walkę z chorobą wygrywa ponad 80% małych pacjentów, tutaj też każdego roku przeprowadza się ponad połowę przeszczepów szpiku u dzieci. Jeśli lekarze będą mieli do dyspozycji profesjonalną placówkę i nowoczesny sprzęt, liczba zdrowych maluchów, opuszczających mury kliniki może być jeszcze wyższa. Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową" można pomagać na kilka sposobów: wchodząc na stronę www.wirtualna-klinika.pl, gdzie dokonać można wirtualnych zakupów, wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji lub - najprościej - wysyłając sms-a o treści NADZIEJA pod numer 72165 (2,44 PLN). Aby zebrać potrzebne fundusze wystarczy, aby każdy Polak wysłał jedną wiadomość tekstową. Tak niewiele trzeba, aby uratować życie. Więcej na: www.naratunek.orgRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.gromada

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »