Kultura, sztuka » Muzyka

SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ JOPEK W EMPIKU W BONARCE

SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ JOPEK W EMPIKU W BONARCE
Zobacz więcej zdjęć »
W związku z wydaniem nowej płyty „Ulotne” Anna Maria Jopek spotka się 22 października o godz. 18:00 z fanami w Empiku w Bonarce. Będzie to jedyna szansa w Krakowie, żeby zapytać artystkę o współpracę z Branfordem Marsalisem i zdobyć jej podpis na nowej płycie.

Anna Maria Jopek to popularna polska piosenkarka, songwriterka i kompozytorka. Reprezentowała Polskę w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na swoim koncie ma 9 złotych i 7 platynowych płyt. Jopek współpracowała z największymi gwiazdami polskiej i światowej muzyki m.in. z Pat Metheny, Stingiem, Ivanem Linzem, Markiem Grechutą i Tomaszem Stańko.

„Ulotne" to album, który artystka stworzyła wspólnie z wybitnym amerykańskim saksofonistą, Branfordem Marsalisem. Muzyka z tej płyty wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Utwory są mocno inspirowane ludowymi wątkami i często poruszają ważne dla Jopek tematy.

Nagrany 2 lata temu utwór „Pożegnanie z Marią" wydany dziś na płycie „Ulotne" pojawia się ze specjalną dedykacją w hołdzie Tomaszowi Stańce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »