Kultura, sztuka » Kultura

Spotkanie z twórcami spektaklu „Wujek.81 Czarna ballada”

Twórcy jednego z głośniejszych w minionym sezonie teatralnym spektaklu, spotkają się z fanami 20 stycznia o godzinie 17:00 w katowickim salonie Empik Silesia.

Płyta "Wujek.81 Czarna Ballada" (Wytwórnia Muzyczna MTJ) to album z utworami z poruszającego serca wielu widzów spektaklu Teatru Śląskiego. Spektakl jeszcze przed premierą stał się wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim, bo po raz pierwszy miał mówić o tragedii górników ze sceny.

W muzycznym widowisku w reżyserii Roberta Talarczyka udział biorą m.in. Joanna Kściuczyk-Jędrusik – solistka Opery Śląskiej, raper Miuosh oraz ponad trzydziestoosobowy skład śpiewających aktorów.

Na płycie można znaleźć hip-hopowo - rockowe aranżacje oraz melancholijne ballady, które są współczesnym komentarzem do wydarzeń, jakie miały miejsce podczas stanu wojennego w trakcie pacyfikacji Kopalni "Wujek" w 1981 roku.

W sobotę będzie można porozmawiać z aktorami i twórcami spektaklu „Wujek.81 Czarna ballada”. W Empiku zagoszczą muzycy biorący udział w nagrywaniu płyty oraz aktorzy Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jagoda.stula@empik.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »