Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Sprawdź, czy grozi Ci osteoporoza - bezpłatne badania gęstości kości w częstochowskim Centrum PST

Sprawdź, czy grozi Ci osteoporoza - bezpłatne badania gęstości kości w częstochowskim Centrum PST
Zobacz więcej zdjęć »
W czwartek, 27 października, Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów PST zaprasza wszystkich mieszkańców Częstochowy i regionu na bezpłatne badanie densytometryczne. Za pomocą nowoczesnego sprzętu pracownicy Centrum sprawdzą gęstość kości pacjentów i, w razie potrzeby, skierują do specjalisty.

Dzień bezpłatnych badań densytometrycznych to szansa na wczesne wykrycie zmian chorobowych w kościach i podjęcie leczenia zanim kości staną się na tyle kruche, że nawet ześlizgnięcie się nogi ze stopnia może spowodować złamanie. – Dysponujemy sprzętem najnowszej generacji. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe dla zdrowia. Cały pomiar trwa kilka minut i pacjent nie musi się rozbierać, trzeba jedynie zdjąć metalowe części odzieży – mówi Ewa Turek, terapeutka Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów PST.

Osteoporoza to choroba kości, zaliczana obecnie do chorób społecznych. Dla chorych na osteoporozę nawet drobny wypadek może skutkować złamaniem kości, a późniejsze zrastanie jest trudniejsze i wolniejsze niż u osób zdrowych. Według statystyk, w Polsce osteoporoza dotyka aż 4 milionów osób. Z czego to wynika? Siedząca praca, zła dieta, znikoma aktywność fizyczna – coraz więcej z nas może tak opisać swój tryb życia, a właśnie to nieuchronnie prowadzi nas do osłabienia i odwapnienia kości. Najczęściej na osteoporozę cierpią osoby starsze (po 70. roku życia aż połowa), jednak z roku na rok przybywa ludzi młodych.

Bezpłatne badanie densytometryczne będą prowadzone 21 października w godzinach 9:00 – 17:00 w Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów PST w Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej 67/71. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu (34) 370 95 97. Więcej informacji na temat badania znajduje się na stronie internetowej http://www.pst-polska.pl/84332086_densytometria.html.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HealthThink

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »