Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Sprawdź promile podczas pikniku we wrocławskim ZOO

W najbliższą niedzielę, 9 września we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się piknik pod hasłem „Rano kawka, wieczorem Żubr”.

Marka Żubr, będąca sponsorem tych dostojnych zwierząt we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, od 3 lat organizuje pikniki przy ich wybiegu.

Tegoroczną imprezę pod hasłem „Rano kawka, wieczorem Żubr” poprowadzi sensoryk i piwoznawca Maciej Chołdrych. Spotkanie dla miłośników chmielowego napoju rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do wieczora. Specjalnie dla odwiedzających zoo przygotowano konkursy z nagrodami oraz test wiedzy o piwie. Ekspert poprowadzi sześć prelekcji z cyklu „Cała Prawda o Piwie”, podczas których opowie o degustacji złocistego trunku, wyjaśni, jak rozpoznać nieświeże piwo, oraz rozprawi się z popularnymi mitami. Podczas pikniku zostaną przedstawione działania Kompanii Piwowarskiej promujące odpowiedzialną konsumpcję alkoholu oraz standardy komunikacyjne w tym zakresie. Na specjalnym stoisku przedstawiciele KP będą zachęcać do pobrania bezpłatnej aplikacji na telefon „Sprawdź promile”. Goście otrzymają nalepki z QR kodem umożliwiającym pobranie na telefon darmowej aplikacji oraz „odpowiedzialne” miętówki z hasłem „Świeży oddech może mylić. Sprawdź promile”.

Alkomat w telefonie – zawsze pod ręką

Aplikacja „Sprawdź promile” działa jak alkomat w telefonie. Po wprowadzeniu danych (płeć, wiek, waga, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia) aplikacja poda ilość promili w naszym organizmie, która jest obliczana za pomocą tzw. wzoru Widmarka – algorytmu krzywej alkoholowej, udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wyliczy także orientacyjny czas, po którym bezpiecznie możemy usiąść za kierownicą samochodu.

Bezpłatna aplikacja „Sprawdź promile” jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhone’y, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją pobrać na swój telefon poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.abcalkoholu.pl lub z AppStore (dotyczy iPhone’ów) oraz z Google Play (dotyczy Androidów). Od niedawna poziom alkolohu w organizmie można obliczyć także za pomocą aplikacji na Facebooku, dostępnej pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile. Do korzystania z niej można zaprosić swoich znajomych, powiększając tym samym grono odpowiedzialnych kierowców.

„Sprawdź promile” to ogólnopolski program społeczny, zainicjowany i realizowany przez Kompanię Piwowarską od 2009 r. Do tej pory już ponad 50 000 kierowców korzysta z aplikacji.

Więcej na temat akcji na stronie www.abcalkoholu.pl.

Program imprezy „Rano kawka, wieczorem Żubr”

11.00 – Przywitanie pierwszych spacerowiczów, prezentacja programu

11.00 – Zaczynamy od kawy – prezentacja kawy MK Cafe – podstawowe informacje o kawie, degustacja

11.30 – Cała Prawda o Piwie – prelekcja, cz. 1

11.50 – Konkurs wiedzy o piwie

12.10 – Cała Prawda o Piwie – prelekcja, cz. 2

12.30 – Konkurs zręcznościowy

12.50 – Konkurs z kawą w tle

13.00 – Cała Prawda o Piwie – prelekcja, cz. 3

13.30 – Wielkie grillowanie – jak, gdzie, dlaczego

13.50 – Prezentacja potraw z grilla

14.20 – Cała Prawda o Piwie – prelekcja, cz. 4

14.40 – Konkurs „Grillowanie na Polanie”

15.00 – Cała Prawda o Piwie – prelekcja, cz. 5

15.40 – Zakończenie konkursu grillowego – wręczenie nagród

16.00 – Cała Prawda o Piwie – prelekcja cz. 6

16.20 – Konkursy

17.00 – Zakończenie imprezyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kompania Piwowarska S. A.
http://kp.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »