Motoryzacja » Samochody

Sprawdź swoje ksenony

Sprawdź swoje ksenony
Zobacz więcej zdjęć »
Reflektory ksenonowe o wiele lepiej oświetlają drogę niż żarówki halogenowe, dlatego technologia ta cieszy się coraz większym uznaniem i popularnością.

Jednak, by w pełni korzystać z jej zalet, należy podczas wymiany źródła światła upewnić się, że w naszym samochodzie zainstalowane są oryginalne produkty dobrej jakości.

Niestety to właśnie markowe ksenony są podrabiane przez nieuczciwych producentów, którzy nie tylko bardzo nieudolnie kopiują rozwiązania techniczne, ale również wykorzystują zastrzeżone nazwy, logotypy i wygląd opakowań, narażając w ten sposób kierowców na niebezpieczeństwo i straty – mówi Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting w OSRAM. Dlatego firma OSRAM uruchomiła Program Zaufania (OSRAM Trust program). Jedną z jego części jest wprowadzenie podczas procesu produkcji dwóch dodatkowych elementów zabezpieczenia na lampy ksenonowe. Dzięki nim można łatwo i szybko potwierdzić oryginalność produktu sprawdzając w internecie unikalną kombinację kodu z etykiety na opakowaniu z danymi lampy umieszczonymi na jej trzonku.

 

Etykieta bezpieczeństwa

Każde opakowanie oryginalnych lamp ksenonowych OSRAM wyprodukowanych po 1 października 2015 roku posiada etykietę bezpieczeństwa z unikalnym 7-znakowym kodem. Trzy ostatnie cyfry kodu powinny być widoczne jako hologram w dolnym, prawym rogu. Jest tam także kod QR prowadzący do strony Programu Zaufania firmy OSRAM. Na etykiecie znajduje się także pasek z mikro tekstem, możliwym do odczytania po użyciu lupy.

 

Dane lampy na trzonku

Każda etykieta bezpieczeństwa z opakowania podczas procesu produkcji jest przypisywana tylko do jednego źródła światła. Na trzonku każdej lampy umieszczone są unikalne dane, które jedynie w zestawieniu z kodem z etykiety pozwalają pozytywnie zweryfikować oryginalność produktu.

 

Jak to działa?

Na stronie internetowej www.osram.com/trust, która jest dostępna także w języku polskim, jesteśmy po kolei proszeni o wprowadzenie kodu z opakowania, a następnie o sprawdzenie czy wyświetlone dane odpowiadają tym umieszczonym na trzonku zakupionej lampy. W efekcie błyskawicznie otrzymujemy informację zwrotną, która może zawierać jeden z trzech scenariuszy.

Oczywiście najbardziej pożądana, jest pozytywna weryfikacja, ale może także pojawić się komunikat, że kod z etykiety bezpieczeństwa na opakowaniu nie został odnaleziony w bazie danych.

W takiej sytuacji sugerujemy, aby klient jak najszybciej skontaktował się z miejscem zakupu i zwrócił wątpliwą lampę. Przypominamy, że również w przypadku zakupów internetowych istnieje możliwość zwrócenia towaru – podpowiada Magdalena Bogusz. Dodatkowo informacja przesłana do specjalisty pozwoli naszemu działowi prawnemu podjąć dalsze kroki formalne i zgłosić to do odpowiednich organów, które sprawdzą pochodzenie produktów.

 

Podczas procesu weryfikacji mogą także pojawić się wątpliwości i konsument zostanie poproszony o kontakt ze specjalistą z firmy OSRAM. Na przykład kod z etykiety nie będzie odpowiadał danym umieszczonym na lampie. Może to świadczyć o tym, że etykieta została skopiowana, a dane z lampy nie odzwierciedlają tej unikalnej kombinacji nadanej podczas procesu produkcji. Ale może być i tak, że gdzieś „po drodze” od producenta do konsumenta, lampy zostały niechcący zamienione w opakowaniach. Dlatego zalecamy kontakt z ekspertem, który oceni oryginalność produktu.

Innym wariantem tego scenariusza jest uzyskanie informacji, że kod był już wielokrotnie wcześniej wprowadzany. Może to być spowodowane faktem, że pośrednicy handlowi lub sprzedawcy sprawdzali ten produkt wcześniej, aby upewnić się co do jego autentyczności. Jednak może to także oznaczać, że ten kod został wykorzystany do wyprodukowania podróbki i widnieje na wielu opakowaniach. To także sygnał, że produkt wymaga weryfikacji przez specjalistę.

 

A jeśli nie ma opakowania lub kodu?

Zasadą jest, że firma OSRAM dostarcza swoje produkty wyłącznie w opakowaniach. Są to kartonowe albo plastikowe pudełka - zawsze oznaczone logo, zawierające wszystkie niezbędne dane i informacje. Takiego opakowania powinniśmy wymagać od sprzedawcy. Jeżeli jest z tym problem, powinno to wzbudzać nasze wątpliwości.

Możemy jednak nie znaleźć kodu na opakowaniu zakupionego produktu – dotyczy to lamp wyprodukowanych przed 1 października 2015 roku. Oczywiście i ich oryginalność możemy sprawdzić – poprzez stronę www.czyoryginal.pl, gdzie po przesłaniu zdjęcia, nasz specjalista oceni autentyczność produktów.

Firma OSRAM jest przygotowana na każdą ewentualność i każdy scenariusz. Mamy nadzieję, że nasze narzędzia pomogą konsumentom rozstrzygnąć wątpliwości – dodaje Magdalena Bogusz.

 

Jeśli zdecydujemy się więc wydać pieniądze na ksenony marki OSRAM, nie zapomnijmy skorzystać z nowych możliwości i sprawdzić, czy to na pewno oryginały, bo tylko one z powodzeniem posłużą nam kilka dobrych lat i sprawią, że jazda będzie nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komunikado PR
http://komunikado.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~martens 2016-01-22 16:37:49

    Jeżdżę na OSRAM-ach drugi rok. Wcześniejsze podróbki wymieniać musiałem co kilka miesięcy. Już nie mówiąc o tym jak marnie świeciły. Dobra akcja, najwyższy czas!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »