Gospodarka » Narzędzia

Sprawna obróbka drewna z pilarką DWS780

Sprawna obróbka drewna z pilarką DWS780
Zobacz więcej zdjęć »
Wytrzymała konstrukcja w połączeniu z precyzją cięcia, prostotą obsługi oraz możliwościami wielu ustawień ułatwiają prace z drewnem.
Profesjonalna obróbka drewna wymaga użycia narzędzi, które gwarantują precyzyjne cięcie. Fachowcy zajmujący się tym działem budownictwa cenią także wytrzymałość
i łatwość obsługi urządzeń. W okresie zimowym, gdy większość prac przenosi się do wnętrz budynków, firma DeWALT proponuje stolarzom, parkieciarzom oraz cieślom pilarkę ukosową DWS780, która spełnia wszystkie te wymagania. Urządzenie umożliwia precyzyjne cięcie różnych pod względem wielkości profili: drewna budowlanego przeznaczonego do prac ciesielskich, drewna do wykańczania wnętrz, czy też lekkich szkieletów budowlanych.

Pilarka DWS780 posiada szeroki zakres cięcia, pozwalający na pracę z materiałami
110 x 303mm, 44 x 170mm, 345x76mm. Wyposażona jest w system wskazywania linii cięcia XPS, który nie wymaga kalibracji i ułatwia precyzyjne wykonanie zaplanowanej pracy. Wskaźnik ten pozwala na szybkie dostosowanie parametrów, gwarantując dokładność i precyzję cięcia.

Mechanizm do ustawiania kątów jest wygodnie umiejscowiony i prosty w obsłudze. Umożliwia on ustawienie kątów ukosu do 49° (w prawo/w lewo). Krzywkowy mechanizm pozwala na bardzo szybką zmianę ustawień pomiędzy 0° - 60° w lewo i 0° - 50° w prawo. Ponadto użytkownik może szybko zadać typowe dla budownictwa kąty przez zastosowanie na podziałce nacięć blokujących, a skala ukosu widoczna jest podczas cięcia pod każdym kątem.

W pilarce DWS780 zastosowano rozwiązania, które zapewniają najwyższą dokładność przy cięciu materiałów z drewna przez cały okres użytkowania: liniowe szyny prowadzące w układzie poziomym z tulejami wykonanymi z brązu, 10- pozycyjna skala, czy wykonane ze stali nierdzewnej urządzenie do ryglowania. Precyzyjne ustawienie głębokości rowków i wcięć uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej blokady do rowkowania.
Duża przesuwana prowadnica oporowa daje doskonałe podparcie materiału przy różnych cięciach i sprawia, że urządzenie pracuje z najwyższą dokładnością także podczas pracy z ciężkim drewnem. Ogranicznik głębokości cięcia pozwala na wykonywanie najbardziej popularnych łączeń, wykorzystywanych podczas montażu listew przypodłogowych, wykończeniowych jak i desek stosowanych do złożonych wzorów parkietowych.

DWS780 posiada elastyczną osłonę przeciwpyłową, która znakomicie radzi sobie
z materiałami o różnych profilach. Umieszczony w linii deflektor kieruje pył prosto do rynny. Dodatkowo komfort pracy zwiększa podświetlenie powierzchni cięcia.

Parametry techniczne i wyposażenie
Pilarka posiada mocny silnik o mocy 1650W, prędkość obrotową 1900-3800 obr/min., średnicę piły 305 mm i tarczę pilarską z 60 zębów. Masa urządzenia to 24,8 kg. Maksymalna głębokość cięcia pilarki wynosi 170 mm. Wyposażenie standardowe pilarki obejmuje wysokiej jakości tarczę pilarską, klucz do montażu tarczy, worek na pył i zacisk materiału.

Cena: 4950 PLN

Wszystkie produkty firmy DeWALT dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »