Kultura, sztuka » Muzyka

Sprzątamy Polskę bosą stopą od Tatr po Bałtyk!

Sprzątamy Polskę bosą stopą od Tatr po Bałtyk!
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 1-2 lipca w Zakopanem odbędzie się Akcja Czyste Tatry, organizowana przez Stowarzyszenie Czysta Polska. To doskonała okazja nie tylko, by pomóc naturze i posprzątać górskie szlaki, ale również dołączyć do wspólnej zabawy i wielu atrakcji ekologicznych czekających na wszystkich uczestników!

Od 2012 roku, każdego lata na Dolną Rówień Krupową w Zakopanem przyjeżdżają wolontariusze z całej Polski, aby wspólnie wyruszyć na tatrzańskie szlaki i uprzątnąć je ze śmieci pozostawianych przez turystów. W zeszłorocznej akcji wzięło udział aż 4000 wolontariuszy, którzy zebrali 440kg śmieci.

W tym roku Akcja Czyste Tatry odbędzie  się w dniach 1-2 lipca. Każdy może się dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.czystetatry.pl i wypełnić formularz rejestracyjny. Każdy wolontariusz na początek otrzymuje specjalny start pack zawierający między innymi: biodegradowalne worki na śmieci, rękawice, identyfikatory oraz mapy, niezbędne do wykonania zadania.

Pokonanie kilometrów szlaków, zebranie wielu kilogramów śmieci i satysfakcja z wykonania, pożytecznego działania to nie jedyne atrakcje jakie organizatorzy zaplanowali dla uczestników Akcji Czyste Tatry! Do dyspozycji wolontariuszy są gry i zabawy sportowe, slalom gigant na rolkach, turniej siatkarski, kiermasz outdoorowy, a także prelekcje i filmy oraz fioletowa strefa chillout, w której będzie można się zrelaksować i dowiedzieć więcej o projekcie Czysta Polska – od Tatr aż po Bałtyk. Nie zabraknie także miejsca dla fanów piłki nożnej w specjalnie przygotowanej strefie kibica. Zwieńczeniem doskonałej dwudniowej zabawy będzie sobotni koncert finałowy zespołu Piersi. Sponsorem koncertu jest producent win Barefoot Wine.

Marka Barefoot Wine, będąca sponsorem Akcji Czyste Tatry i koncertu finałowego, jest również współorganizatorem sprzątania polskich plaż i wybrzeży w ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża. Obie inicjatywy łączy wspólny cel – uprzątnięcie polskich plaż i górskich szlaków, tak aby można było przejść się po nich bosą stopą.

* * *

Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W zeszłym roku dzięki akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża posprzątano plaże w aż pięciu miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. W akcje zaangażowało się aż 747 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 397 kg śmieci.

#GetBarefoot

#BarefootFriendly

#BoseStopy Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ag89

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »