Dom » Wnętrza

Sprzątanie jako sposób na uporządkowane życie

Ile razy zdarza się, że mamy już dosyć widoku własnego czy domu? Jak często przeraża nas stos brudnych ubrań w koszu, nie zmyte naczynia w zlewie i wszechobecny wokół brud, kurz i nieład? Zasada na usunięcie tegoż problemu jest stosunkowo prosta.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przede wszystkim wypada rozpocząć od pozbycia się w mieszkaniu nadmiaru rzeczy. Jeśli z szaf wysypują się ubrania, po pokojach walają się gazety, a rzeczy w dalszym ciągu przybywa i nie ma gdzie ich już upchnąć, to oznacza, iż trzeba czegoś się pozbyć. Można przejrzeć szafy szuflady, pudła i powynosić część do piwnicy, ubrania, w których nie chodzimy od lat ofiarować potrzebującym, a starą prasę, butelki i inne bezwartościowe przedmioty najzwyczajniej powyrzucać. Gdy w mieszkaniu zrobi się już trochę przestrzenniej wtenczas można przejść do zorganizowania sobie pozostałych rzeczy, najsłuszniej pogrupować sobie je i schować w określonych szufladach lub ładnie wyglądających pudełkach, koszach czy skrzyniach. Kiedy całość znajdzie się już na swoim położeniu wówczas można rozpocząć sprzątanie
Naturalną czynnością jest odkurzenie wszelkich powierzchni. Jeśli w mieszkaniu nie ma dywanów wówczas na podłogach zazwyczaj gromadzą się duże, widoczne kłęby kurzu, jeśli natomiast znajduje się wiele dywanów i wykładzin w takim przypadku kurz chowa się w nich i jest mniej dostrzegalny, niemniej jednak jednakowo niebezpieczny. Należy uważnie wszystko odkurzyć, zmieniając przy tym odpowiednie końcówki odkurzacza i próbując też dotrzeć do mało dostępnych powierzchni. Następnie najlepiej przetrzeć wszystko na mokro. 

Później za pomocą czystej szmateczki i płynu antystatycznego w sprayu, przecieramy wszystkie meble w pokojach, nada on śliczny błysk a, także zapobiegnie osadzaniu się kurzu. 
Kiedy skończymy z meblami, można będzie przetrzeć wszystkie powierzchnie szklane i lustra przy użyciu szmateczki i sprayu do szyb. 

Kiedy uporamy się z powyższym, wówczas można przejść do jednej z ważniejszych operacji - mycia łazienki i ubikacji. W tychże miejscach zbiera się najwięcej zarazków, poza tym zabrudzenia w tych pomieszczeniach nadzwyczaj zwracają na siebie uwagę. Sedes zalewamy płynem czyszczącym WC i uważnie czyścimy go szczotką klozetową. Przy wsparciu szmateczki lub szorstkiej gąbki i mleczka, czy proszku do czyszczenia, dokładnie czyścimy wannę, baterie, umywalki. Na koniec trzeba całość porządnie zmyć i najlepiej wytrzeć na sucho szmatką lub papierowymi ręcznikami. 
Idziemy do kolejnego etapu, czyli kuchni. Mleczkiem do czyszczenia należy umyć na blask kuchenkę. Lepiej nie używać do tegoż szorstkich gąbeczek, ponieważ łatwo porysować powierzchnię, lepiej wspomóc się papierowymi ręcznikami. Co jakiś czas można też oczyścić z tłuszczu piekarnik, oraz rozmrozić i umyć lodówkę. 

Najważniejszą regułą jednakże przy sprzątaniu jest systematyczność, należy po każdym posiłku wkładać naczynia do zmywarki lub od razu czyścić je ręcznie, należy w określonych dniach prać ubrania i zaraz po przesuszeniu wyprasować je i schować do szaf, chociaż raz w tygodniu przeprowadzić gruntowne porządki, a jak tylko zauważymy leżące na kanapie czy podłodze rzeczy, które psują efekt czystego mieszkania wtenczas natychmiast je pozbierać i odstawić na swoje miejsca. 

Owszem, istnieje też opcja zatrudnienia wykwalifikowanych ludzi lub firm, które zajmą się wszystkim za nas. Jedna z tych firm, która oferuje usługi porządkowe w Strzelcach Opolskich, tak mówi o utrzymywaniu porządku: „cokolwiek czynimy, powinniśmy czynić to z przyjemnością, a czysty, miły dla oczu dom czy biuro to nie jedynie dobra wizytówka, lecz również wielka satysfakcja dla nas samych”. 
Wspominając powyższe słowa, starajmy się więc żeby nasze otoczenie było czyste i miłe dla oka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

koszykart

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »