Gospodarka » Opakowania

Środowiskowy aspekt odpowiedzialnego biznesu Silbo

Środowiskowy aspekt odpowiedzialnego biznesu Silbo
Zobacz więcej zdjęć »
Od kilku lat europejski ekspert w dziedzinie produkcji opakowań- SILBO poświęca swoją uwagę głównie rozwiązaniom przyjaznym dla środowiska. W 2016 roku Spółka całkowicie wycofała ze swojej produkcji technologie oparte na rozpuszczalnikach.

Na wszystkich przetwarzanych przez SILBO materiałach, druk odbywa się z wykorzystaniem technologii farb wodnych, a laminacja z użyciem klejów na bazie wody. Podczas projektowania nowego opakowania, podstawowym założeniem firmy jest dobór materiałów opakowania tak, aby spełniało ono swoją funkcję, a udział zawartych w nim tworzyw sztucznych był jak najmniejszy.

 

Branża opakowań poszukuje rozwiązań, które wpisują się w wiodący na rynku trend BIO. Jednak w sektorze opakowań dla warzyw i owoców, wciąż dominują opakowania z tworzyw sztucznych, a ich główni producenci nie wykazują zainteresowania zmianą tego kierunku. Niechęć do zmian niejednokrotnie wiąże się z koniecznością przekształcenia profilu produkcji i koniecznością poczynienia inwestycji w całkowicie inną technologię i zupełnie nowe surowce. Obecne opakowania najczęściej imitują naturalne materiały. Popularnymi stały się opakowania papierowe do których wykonania używa się dokładnie tyle samo lub więcej tworzyw sztucznych co wcześniej.

 

Produkty SILBO, niczego nie imitują! Ze względu na to, że firma nie produkuje materiałów z których wykonuje opakowania, nie ma żadnych ograniczeń w zakresie doboru nowych surowców. We współpracy z najlepszymi dostawcami surowców SILBO poszukuje nowych rozwiązań. Najważniejszym produktem SILBO stały się papierowe opakowania używane w automatycznych procesach pakowania na pionowych i poziomych maszynach pakujących. Jako jedyna w Europie firma są producentem opakowań do warzyw i owoców, który w swojej ofercie ma opakowania na które może wystawić certyfikat kompostowalności na całe opakowanie, nie tylko na materiał z którego zostało wykonane.

 

Flagowe produkty SILBO zawierają więcej niż 70% materiałów biodegradowalnych naturalnego pochodzenia, a firma wciąż pracuje nad ograniczeniem wykorzystywania tworzyw sztucznych. W swojej ofercie posiada również rozwiązania wykonane w 100% z materiałów biodegradowalnych, a celem SILBO na najbliższe miesiące jest wprowadzenie ich do masowej sprzedaży.

 

SILBO jest polską firmą z produkcją zlokalizowaną w Polsce, której aspiracją jest stworzenie w Polsce dużego rynku zbytu na ekologiczne opakowania. Spółka silnie promuje ekologiczne marki w Polsce i angażuje się w ogólnopolskie kampanie ekologiczne.

 

Dzisiaj Silbo to wiodący na rynku europejskim ekspert w produkcji opakowań dla branży spożywczej, kosmetycznej i chemicznej. Świadome zarządzanie firmą, doświadczenie w branży, wypracowane know-how, znajomość rynku, stałe inwestycje i wprowadzane innowacje gwarantują, że proponowane przez SILBO rozwiązania są pewne i dopasowane do oczekiwań klientów.

 

www.silbo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SILBO Sp. z o.o.
http://www.silbo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 115348 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )