Społeczeństwo » Społeczeństwo

Stanley Black & Decker na rzecz społeczności i środowiska

Stanley Black & Decker na rzecz społeczności i środowiska
Zobacz więcej zdjęć »
Dwie inicjatywy społeczne realizowane przez Stanley Black&Decker zostały opisane w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Akcja edukacji ekologicznej „Dzień Ziemi” oraz „Świąteczne pomaganie” łączące działania charytatywne z wolontariatem pracowniczym zostały doceniona przez FOB.

Stanley Black & Decker to największy koncern narzędziowy na świecie, który w Polsce zatrudnia już ponad 600 osób. Firma od lat realizuje działania wspierające społeczności lokalne, ochronę środowiska naturalnego, czy też gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa w pracy. W tym roku, dwa z realizowanych przez firmę projektów – „Dzień Ziemi” i „Świąteczne pomaganie” zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) i opisane w 13. raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Sukces obu wydarzeń sprawił, że będą one nie tylko kontynuowane w kolejnych latach, ale także rozszerzane o kolejne inicjatywy.

„Znalezienie się w gronie firm, dla których dobrowolne działania na rzecz lepszego społeczeństwa i czystszego środowiska są ważnym aspektem działalności przedsiębiorstwa ma dla nas szczególne znaczenie. Tak duża organizacja produkcyjna jak nasza pozostawia ślad ekologiczny. Zdajemy sobie z tego sprawę i czujemy się zobowiązani do prowadzenia działań niwelujących ten efekt. Jednocześnie, jako korporacja międzynarodowa i duży pracodawca w Polsce, staramy się wprowadzać w życie projekty wspierające osoby potrzebujące i społeczności lokalne” mówi Rafał Błaszczyk, Marketing Manager CE Stanley Black & Decker Polska.

„Dzień Ziemi” to trzyetapowa akcja edukacji ekologicznej realizowana wśród pracowników gliwickiego centrum dystrybucyjnego Stanley Black & Decker obsługującego obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz szerzenia wiedzy ekologicznej, akcja ta uświadamia pracownikom, że mają oni realny wpływ na działalność firmy. Na „Dzień Ziemi” składają się: ECOTest sprawdzający wiedzę na temat ochrony środowiska naturalnego, ECOlogical training realizowany we współpracy z ekspertami Fundacji Bez Tajemnic i kształtujący umiejętności praktyczne z zakresu recyklingu, oraz ECOSmart, do którego pracownicy zgłaszają własne projekty efektywności ekologicznej. Spośród 13 zgłoszonych inicjatyw Stanley Black & Decker zrealizował 5, w tym: zmniejszenie liczby odpadów papierowych, zoptymalizowanie procesów zakupowych w magazynie oraz recykling jednostronnie zadrukowanych kartek.

Drugi projekt doceniony przez FOB to „Świąteczne pomaganie”. Akcja łączy działania charytatywne z wolontariatem pozwalając pracownikom na samorealizację oraz wspierając ich potrzebę niesienia pomocy innym. W jej ramach pracownicy warszawskiego biura Stanley Black & Decker zorganizowali dwa wydarzenia połączone ze zbiórką pieniędzy oraz darów rzeczowych na rzecz „Szlachetnej paczki”. Pierwszym był kiermasz książek, drugim sprzedaż własnoręcznie upieczonych i udekorowanych, świątecznych pierników. Zebrane pieniądze przeznaczono na przygotowanie paczki dla pięcioosobowej rodziny z Piaseczna.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest organizacją pozarządową zajmującą się promowaniem zaangażowania przedsiębiorstw w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu (CSR). Co roku wydaje publikację prezentującą najlepsze praktyki z tego zakresu. W 13. raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki” zaprezentowano 684 praktyki CSR.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »