Gospodarka » Narzędzia

Stanley wśród strażaków

Stanley wśród strażaków
Zobacz więcej zdjęć »
W niedzielę 10 maja br. w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Strażaka w Toruniu odbyły się zawody Toughest Firefighter Alive. Jedna z konkurencji została przygotowana we współpracy z firmą Stanley.

W ostatnią niedzielę 10 maja 2009 r. w Toruniu zostały rozegrane zawody Toughest Firefighter Alive, w których swoje umiejętności i wytrzymałość sprawdzali zawodowi strażacy z całego kraju oraz kilku państw europejskich. Imprezę, która w Polsce odbyła się po raz pierwszy, zorganizowano w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Strażaka oraz jubileuszu 100-lecia powołania toruńskiej Zawodowej Straży Pożarnej. Rywalizacja trwała cały dzień na specjalnym torze przygotowanym na miejskiej starówce. Partnerem jednego z zadań była firma Stanley, producent wysokiej jakości narzędzi ręcznych. Stanley ufundował również nagrody dla zwycięzców sponsorowanej przez siebie konkurencji.

Strażacy biorący udział w zawodach Toughest Firefighter Alive mieli do wykonania kilka zadań, z którymi stykają się w swojej codziennej pracy. Na uczestników imprezy czekało m.in. zwijanie i rozwijanie węży, rozstawianie kilkumetrowych drabin, przejście przez ścianę o wysokości 3 metrów, bieg z obciążeniem w tunelu, przeniesienie manekina na dystansie 50 metrów. Jedna z konkurencji – rozbijanie ściany przy pomocy narzędzi ręcznych FuBar III – została przygotowana we współpracy z firmą Stanley, która zbudowała odpowiednie przeszkody i dostarczyła niezbędny sprzęt. Strażacy otrzymali do testowania przeznaczone do prac demontażowych i wyburzeniowych narzędzia FuBar III, które odpowiadają potrzebom służb ratowniczych i straży pożarnej w ich codziennej pracy, a ponadto są alternatywą dla droższego sprzętu tego typu używanego za granicą. 

FuBar III z linii FatMax XL to oryginalne i wielofunkcyjne narzędzie, które z powodzeniem może być wykorzystywane zarówno przez specjalistyczne służby ratownicze, jak i podczas mniejszych i większych rozbiórek przy pracach domowych. FuBar III służy do podważania, rozbijania, rozdzierania różnych materiałów, wbijania i wyciągania gwoździ. Odpowiednia długość narzędzia pozwala na posługiwanie się nim oburącz podczas prac wymagających użycia dużej siły. FuBar III został wykonany z jednego kawałka wysokiej jakości stali. Posiada hartowany obuch, co gwarantuje jego długą żywotność. Rękojeść zakończona łapką przeznaczona jest do szybkiego wyciągania i podważania gwoździ, a specjalna konstrukcja szczęk ułatwia wyłamywanie i odsuwanie desek. Gumowe nakładki na rękojeść umożliwiają mocny chwyt, zapobiegają ślizganiu się dłoni, zapewniając komfort i bezpieczeństwo pracy.

FuBar III – informacje techniczne:
Długość: 762 mm
Waga: 3,8 kg
Sugerowana cena detaliczna: 530 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »