Moda » Odzież

Startuje Bazar na fali. Alternatywne zakupy w duchu less waste na gdańskim Przymorzu

Startuje Bazar na fali. Alternatywne zakupy w duchu less waste na gdańskim Przymorzu
Zobacz więcej zdjęć »
Odzieżowy SWAP w duchu idei less waste, oryginalne rękodzieło, kiermasz winyli, wyprzedaż szafy lokalnej miłośniczki mody z drugiej ręki, a do tego kreatywne warsztaty dla dorosłych i dzieci – tak zapowiada się Bazar na fali. Wydarzenie rusza w sobotę 21 października w Alfa Centrum Gdańsk.

Bazar na fali to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Trójmiasta, które z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników slow fashion, proekologicznych rozwiązań w modzie i twórczego spędzania czasu. Udział będzie okazją do nabycia prawdziwych perełek z drugiej ręki, płyt winylowych, ręcznie robionej biżuterii, woskowych świec i wielu innych nietuzinkowych przedmiotów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

W ramach Bazaru na fali zorganizowany zostanie też SWAP ciuchowy, czyli wymiana ubrań. Chętni w prosty sposób nadadzą drugie życie nienoszonej od dawna odzieży. Jak wziąć udział? Wystarczy przynieść czysty i nieuszkodzony ciuch do Alfa Centrum Gdańsk, zawiesić go na pustym wieszaku w dedykowanej strefie, a następnie wziąć coś dla siebie. Wymiana odbywa się na zasadzie 1:1.

 

Bez wątpienia atrakcją będzie również wyprzedaż szafy lokalnej miłośniczki perełek z lumpeksów. Martyna Ciszewska (@moda_oczami_lumpiary) wraz z mamą zorganizują wyprzedaż swojej szafy. Będzie z czego wybierać! Instagram Martyny pęka w szwach od modowych inspiracji na stylizacje z ubrań z second handów.

Wydarzenie to jest kolejną - po zaproszeniu do nas Fundacji RC i otwarciu przestrzeni ekonomii społecznej Dobry Deal – inicjatywą, przez którą chcemy tworzyć w Alfa Centrum Galerię Alternatywną. Miejsce zaangażowane społecznie. Promocja ekonomicznego i ekologicznego stylu bez wątpienia wpisuje się w nasze założenia i tego typu wydarzenia będziemy proponować mieszkańcom Trójmiasta” - mówi Lech Polański, Centre Manager Alfa Centrum Gdańsk i dodaje – „Bardzo cieszy nas umacniający się obecnie trend poszukiwania ekologicznych rozwiązań w obszarze mody. Second handy, specjalne aplikacje i wszelkiego rodzaju akcje umożliwiające tzw. „wietrzenie szafy” i puszczanie w obieg niepotrzebnych rzeczy, bez wyrzucania ich – to wszystko ma wielką wartość zarówno dla stanu portfela, jak i środowiska naturalnego"

 

To jednak nie wszystko! Bazarowi na fali towarzyszyć będą także kreatywne warsztaty, m.in z upcyclingu odzieży. Szczegółowy program oraz zasady udziału dostępne są pod adresem: https://www.alfacentrum.pl/21-pazdziernik-bazar-na-fali/.

 

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

 

 

1.      Warsztaty z tworzenia relaksujących poduszeczek z nasionami i lawendą

Godzina: 12.00 - 16.00

Miejsce: lokal Dobry Deal Fundacji RC, 1 piętro 

 

2.      Upcycling - warsztaty z personalizacji i upcyclingu kurtek i bluz

Godzina: 16.00 - 18.00

Miejsce: lokal Dobry Deal Fundacji RC, 1 piętro 

 

3.      Magiczne obrazki - kreatywne warsztaty dla dzieci

Godzina: 11.00-12.00 oraz 12.15-13.15

Miejsce: lokal Coworking, 1 piętro

 

4.      Warsztaty z malowania porcelany

Godzina: 14.00-16.00

Miejsce: lokal Coworking, 1 piętro

 

Bazar na fali” odbędzie się 21 października, w godzinach 11.00-19.00, w częściach wspólnych Alfa Gdańsk. Galeria Alternatywna, na poziomie 0 i +1. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WartoZobaczyć

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »