Rozrywka i wypoczynek » Gry

Startuje nowy portal dla dojrzałych graczy

Twórcy gier mają obecnie praktycznie nieograniczone możliwości. Wszystko za sprawą coraz bardziej dopracowanych technologii.

Startuje nowy portal dla dojrzałych graczy

Zagrano.pl, czyli kolejny projekt LOANDO Group

Twórcy gier mają obecnie praktycznie nieograniczone możliwości. Wszystko za sprawą coraz bardziej dopracowanych technologii. Interaktywne fabuły, czy rozwiązania wkraczające w rzeczywistość rozszerzoną zyskują na popularności. Według badania inicjatywy Polish Games Observatory Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firmy IQS społeczność graczy to aż 79 proc. Polaków. To właśnie dla tych osób powstała strona Zagrano.pl. Portal kierowany jest do dojrzałych graczach, którzy lubią mniej uczęszczane ścieżki w gamingowym świecie.

Nie tylko dla geeków

Zagrano.pl nie jest kolejnym portalem, którego tematyka skupia się na grach komputerowych. Na stronie oprócz wyczerpujących informacji dotyczących gamingowego rynku w Polsce odnajdziemy również newsy ze świata komiksów i seriali. Grupa odbiorców portalu jest więc szeroka. W końcu seriale ogląda niemal każdy z nas, a renesans gatunku trwa w najlepsze, napędzany przez platformy streamingowe takie jak Netflix, czy HBO GO. Zagrano.pl pomoże nawigować wśród licznych pozycji, które zalewają nas każdego miesiąca. Na portalu odnajdziemy też liczne porady i recenzje, np. najnowszego sprzętu do gier. Wszystkie nowinki ze świata technologii są testowane przez redaktorów na bieżąco! Odwiedzając stronę, dowiemy się też np. jak zarabiać na FIFA Ultimate Team, czy jak przetrwać na polu bitwy w Battlefield V.

Prawdziwi pasjonaci

Za portal odpowiedzialny jest redaktor, który od wielu związany jest z gamingiem. Michał Krawiel określa się dumnie mianem ,,fana konsoli PlayStation’’. Uwielbia też komiksy, w szczególności te amerykańskie oraz literaturę faktu. Publlikował m.in w Krytyce Politycznej. Był też wydawcą serwisów online Gazety Olsztyńskiej.

- Możliwość tworzenia od zera nowego portal zajmującego się popkulturą jest wyzwaniem, które elektryzuje mnie od pierwszej koncepcyjnej rozmowy na temat Zagrano – mówi Michał Krawiel. – Chciałbym, żeby nasz portal był miejscem, w którym oprócz newsów I recenzji czytelnicy znajdowali teksty publicystyczne będące swoistym zaproszeniem do rozmowy kierowanym nie tylko do zapalonych fanów gier czy komiksów. Właśnie dlatego tak istotnym elementem Zagrano jest współpraca z naprawdę ciekawymi autorami młodego pokolenia – dodaje redactor naczelny.

– Dostrzegliśmy duży potencjał w e-sporcie i gamingu, stąd też decyzja o stworzeniu portalu Zagrano.pl. Chcemy żeby była to platforma dla graczy, fanów komiksów i seriali. Stawiamy na wartościowe treści i ciekawych autorów. Jest to kolejny ważny projekt w portfolio LOANDO Group” – dodaje Maciej Suwik, Co-founder LOANDO Group.

Wizerunek fana

Jak wykazują badania, wizerunek potencjalnego gracza uległ diametralnej zmianie. Coraz częściej po tego typu rozrywkę sięgają przedstawicielki płci żeńskiej. Według wspomnianego badania aż 51 proc. osób grających dziś w gry to kobiety. Dodatkowo według badania #jestemgraczem zleconego przez SAPPHIRE technology gracze uczestniczą w życiu kulturalnym częściej niż statystyczny Polak. 85 proc. z nich chodzi do kina, a 72 proc. czyta książki dla przyjemności. Są to też często ludzie aktywni fizycznie. Mają wielu przyjaciół, a także dobre relacje z rodziną.

Strona Zagrano.pl jest specjalistycznym portalem, który da wgląd nie tylko w nowości rynku wydawniczego, ale pozwoli spojrzeć na gry z nieco innej perspektywy. Redaktorzy zadbają o merytoryczny poziom tekstów, osadzając kolejne gamingowe produkcje w szerszym kulturowym kontekście. Na Zagrano.pl lekkie newsy i artykuły informacyjne będą przeplatały się z precyzyjnymi analizami, felietonami i wywiadami z twórcami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Loando.pl
http://loando.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »