Społeczeństwo » Społeczeństwo

Startuje polska edycja kampanii Every Day, Care

Startuje polska edycja kampanii Every Day, Care
Zobacz więcej zdjęć »
Whirlpool EMEA i Habitat for Humanity kontynuują współpracę w Polsce: wspólna pomoc młodym ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji mieszkaniowej

Warszawa, 27 listopada 2015 – wszystko gotowe do rozpoczęcia kampanii Every Day, Care, organizowanej przez Whirlpool Corporation we współpracy z Habitat for Humanity International, chrześcijańską organizacją charytatywną, której celem jest eliminowanie problemu trudnych warunków mieszkaniowych oraz bezdomności na świecie.

 

Celem przyświecającym kampanii jest zapewnienie młodym ludziom możliwości kontynuowania procesu reintegracji społecznej po osiągnięciu pełnoletności przez okres od trzech do czterech lat. Pomagając młodzieży objętej programem osiągnąć niezależność, jego organizatorzy chcą wypełnić lukę, jaka istnieje w polskim systemie opieki. Projekt zakłada pomoc finansową, pomoc ochotników pracujących na budowie oraz urządzenia AGD potrzebne do wyposażenia i zagospodarowania remontowanych poddaszy w Warszawie.

 

Od dzisiaj dwudziestu czterech pracowników Whirlpool EMEA – dwunastu z siedziby firmy w Warszawie oraz centrów przemysłowych w Łodzi, Radomsku i Wrocławiu, jak też dwunastu spoza Polski: Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Turcji, Francji, Niemiec, Słowacji, Portugalii, Hiszpanii, Holandii i Afryki Południowej – zawiesi wykonywanie obowiązków zawodowych, aby pomagać w budowie nowych mieszkań dla wychowanków ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Mieszkania te będą gotowe na wiosnę 2016.

 

„Zgodnie z  tradycją niesienia pomocy osobom potrzebującym, jak też z uwagi na naszą aktywną obecność                 w krajach, w których prowadzimy działalność biznesową, w tym roku z kampanią Every Day, Care docieramy do Polski, jednego z naszych najważniejszych rynków“ – mówi Alessandro Magnoni, Senior Director EMEA Communications and Government Relations Whirlpool EMEA – „Wspólnie z Habitat for Humanity oraz innymi sponsorami zamierzamy stworzyć przystępne socjalne mieszkania dla wychowanków domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, pozostających w trudnej sytuacji materialnej“.

 

Grupa ochotników będzie murować ściany przyszłych mieszkań. Wszystko po to, aby stworzyć odpowiednie mieszkania, które finalnie zostaną w pełni wyposażone w sprzęt AGD firmy Whirlpool. Mieszkania te trafią            na okres od 2 do 3 lat do siedmiorga młodych ludzi w trudnej sytuacji materialnej, którzy nie będą musieli ponosic kosztów wynajmu, a jedynie koszty eksploatacji mieszkań.

 

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Ostatnio wyremontowaliśmy sobie salon, gdzie mogę wspólnie z moimi bliskimi spędzać czas po całym dniu zajęć i pracy. Teraz nadszedł czas, żeby pomóc innym ludziom żeby mieli dobre miejsce do życiowego startu. – mówi Tomasz Wyszyński z łódzkiego oddziału firmy –„Ten wolontariat to dla mnie dobra forma odwdzięczenia się za to co mam. Chcę wejść do społeczności Whirlpool nie tylko z otwartym umysłem, ale też z otwartymi rękami”.

 

„Misją Habitat for Humanity jest podjęcie działań mających na celu zapewnienie godziwych miejsc zamieszkania dla wszystkich ludzi, ale w szczególności zapewnienie wsparcia osobom zagrożonym wykluczeniem mieszkaniowym. Grupa ta obejmuje także młodych ludzi opuszczających ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, ponieważ jest im bardzo trudno pozwolić sobie na samodzielne mieszkanie. Naszym celem jest stworzenie systemu modelowego tzw. „mieszkań rotacyjnych“, który pomoże 7 młodym ludziom stać się niezależnymi. Jeżeli ten model wsparcia okaże się skuteczny, zamierzamy promować to rozwiązanie  na innych obszarach. Jesteśmy wdzięczni firmie Whirlpool, że od lat wspiera nasze działania“ – mówi Małgorzata Salamon, dyrektor fundacji Habitat for Humanity Poland.

 

Od 1999 roku, kiedy to rozpoczęła się współpraca pomiędzy Whirlpool Corporation i Habitat for Humanity International, dzięki akcji Every Day, Care ponad 85 000 rodzin w 45 krajach na całym świecie uzyskało pomoc. Przez ponad piętnaście lat współpracy tysiące pracowników firmy Whirlpool nie tylko regularnie dołącza do ochotników, pomagając w ten sposób budować nowe domy na całym świecie, ale też staje się częścią aktywności charytatywnej na terenach dotkniętych klęskami.  Współpraca została przeniesiona na tereny Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2004 roku. Udało się pomóc już ponad 75 000 rodzin w uzyskaniu nowego lub wyremontowanego domu, wsparto projekty budowlane w 37 krajach strefy EMEA. Firma Whirlpool przeznaczyła też ponad 1100 urządzeń AGD na pomoc rodzinom w potrzebie.

 

Informacje o działalności CSR firmy Whirlpool

Firma Whirlpool Corporation od zawsze poświęcała się działalności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, mającej na celu zapewnienie wsparcia nie tylko pod względem ekonomicznym i produkcyjnym we wszystkich krajach, w których działa. W 2015 roku grupa znalazła się na liście „100 Best Corporate Citizens“ magazynu „Corporate Responsibility“, uzyskując wysokie wyniki w kategoriach: prawa człowieka, relacje z pracownikami, ład korporacyjny oraz działalność filantropijna. Organizacja Reputation Institute umieściła Whirlpool Corporation na liście „100 Global RepTrak 2015“, na której znalazło się 100 najbardziej cenionych firm w 15 krajach.

 

O firmie Whirlpool w regionie EMEA [Europa, Bliski Wschód, Afryka]

Whirlpool EMEA to spółka zależna, kontrolowana w całości przez Whirlpool Corporation. Zatrudnia około 24 000 pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz posiada zakłady produkcyjne w ośmiu krajach tego regionu. Whirlpool Corporation to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów sprzętu AGD, z roczną sprzedażą na poziomie $20 mld, zatrudnieniem na poziomie 100,000 pracowników i 70 zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami badawczymi na całym świecie (dane za 2014 rok). Firma prowadzi sprzedaż urządzeń pod markami Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Consul, Bauknecht i innych liczących się producentów na terenie ponad 170 krajów. Europejskie Centrum Operacyjne Whirlpool Corporation znajduje się w Comerio (VA) we Włoszech. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie:  http://www.whirlpoolcorp.com   

 

O Habitat for Humanity Wizja organizacji Habitat for Humanity International to świat, w którym każdy żyje w godnych warunkach. Wiedziona przekonaniem, że zapewnienie mieszkania to początek wyjścia z biedy, od 1976 roku organizacja Habitat pomogła ponad 5 milionom ludzi w budowie, odbudowie i remoncie domów, również zwiększając dostęp do poprawy warunków mieszkaniowych poprzez produkty i usługi. Habitat popiera również zwiększenie dostępu do godziwych i przystępnych mieszkań, oraz oferuje gamę usług wspierających kwestie mieszkaniowe, które umożliwiają rodzinom w skromnej sytuacji finansowej wprowadzenie potrzebnych ulepszeń w swoich domach, w miarę ich możliwości czasowych i finansowych. Jako chrześcijańska organizacja mieszkaniowa o charakterze niezarobkowym, Habitat operuje na terenie 70 krajów i przyjmuje do współpracy w wypełnianiu swojej misji wszystkich, niezależnie od rasy, religii i narodowości. Dowiedz się więcej, złóż datek lub zgłoś się na ochotnika odwiedzając stronę www.habitatemea.orgRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »