Dom » Budownictwo

Staw kąpielowy jako alternatywa basenu w ogrodzie i nie tylko.

Stawy kąpielowe i kompaktowe stawy kąpielowe są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Pozbawione zbędnych chemikaliów i znacznie tańsze w utrzymaniu zyskują przewagę nad tradycyjnymi basenami.

Stawy kąpielowe to sztucznie tworzone naturalne zbiorniki wodne, odizolowane od podłoża, gdzie woda funkcjonuje w obiegu zamkniętym. Dzięki zastosowaniu naturalnego filtra biologicznego i specjalnie wyselekcjonowanej roślinności wodnej, możemy cieszyć się bakteriologicznie bezpieczną dla zdrowia wodą, która dodatkowo mechanicznie filtrowana zapewnia krystaliczną przejrzystość. W prawidłowo funkcjonujących stawach kąpielowych wody się nie wymienia, więc cały rok będzie ozdobą ogrodu. Nie ponosimy kosztu nalania wody co sezon, a w czasie mroźnej zimy szczególną radość sprawią jako lodowisko. Minimalna wielkość stawu kąpielowego to 50 metrów kwadratowy, a maksymalnie w zasadzie nie ma ograniczeń. Taki zbiornik możemy aranżować w dowolny sposób. Możemy stworzyć naturalne z wydzielonymi ścianami podwodnymi pływalni, basen naturalny składający się z niecki basenowej i oddzielnie zbudowanym złożem biologicznym lub zrealizować inne koncepcje.

Pomimo tego że ekosystem tworzymy sztucznie i jest on wyizolowany od naturalnego podłoża to flora i fauna będzie rozwijać się jak w każdym naturalnym zbiorniku wodnym. Woda w naszych stawach znajduje się w ciągłym obiegu stąd też nie musimy się obawiać komarów, które rozmnażają się w wodach stojących. Jest odpowiednio natleniona, a dzięki odpowiedniej filtracji zapobiegamy również nadmiernemu rozrostowi glonów nitkowatych, będących zmorą niejednego stawu.

Więcej informacji:

 http://stawy24.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://stawy24.pl/
http://stawy24.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »