Rozrywka i wypoczynek » Sport

Sterydy anaboliczne

Sterydy anaboliczne
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz częściej, zwłaszcza w świecie zawodowego sportu słyszy się o sterydach, a zwłaszcza o sterydach anabolicznych, które to mogą być zarówno pochodzenia syntetycznego, jak i naturalnego.

Substancje te mają bardzo silne działanie, co sprawia, że mogą wywołać przyśpieszone dzielenie się komórek, jakie to tworzą organizm. Działanie sterydów polega przede wszystkim na stymulowaniu wzrostu masy mięśni. Niekiedy sterydy powodują także stymulowanie wzrostu kości poprzez pobudzanie syntezy białka albo też wapnia. Taki efekt jest niezwykle ważny i istotny zwłaszcza, kiedy mówimy o dopingu sportowym. Warto jednak zauważyć, że produkty te posiadają także bardzo wielką ilość ubocznych efektów, a dzieje się tak głównie, dlatego, że wpływają bardzo silnie na ogólną równowagę hormonalną organizmu. Współcześnie najbardziej znanym i najczęściej używanym sterydem jest testosteron, jaki to również pełni rolę męskiego hormonu płciowego.

Jakie efekty przynoszą nam sterydy?

Sterydy anaboliczne zapewniają nam wiele różnorodnych efektów, w chwili, kiedy je przyjmujemy. Warto, więc miedzy innymi wymienić wzmożoną syntezę białek, wzrost apetytu, a także wzrost masy ciała, siły oraz wytrzymałości. Co więcej zwiększa się także tempo wzrostu kości oraz produkowane są krwinki czerwone w większych niż dotąd ilościach. Jednakże warto zauważyć, że sterydy nie są bezpieczną formą dla naszego organizmu, albowiem ich przyjmowanie niesie ze sobą znaczną ilość skutków ubocznych. Przede wszystkim istnieje przyspieszone starzenie się niektórych tkanek a także należy mieć na uwadze, że następuje nienaturalny rozrost piersi zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, zaś zjawisko to znane jest, jako ginekomastia. Bardzo często następuje także zachwianie się równowagi hormonów płciowych. Zanim, więc sięgniemy po sterydy w celu dopingu, na pewno warto się zastanowić, albowiem o wiele lepsze mają działanie odżywki, a przede wszystkim są one dla nas bezpieczniejsze. 

Wiecej o sterydach przeczytasz na forum: http://www.kfd.pl/czeska-meta-17979.html/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »