Firma » Biznes

Steve Allen będzie kierował globalną działalnością dnata

Grupa Emirates ogłosiła powołanie Steve'a Allena na stanowisko wiceprezesa wykonawczego dnata, wiodącego światowego dostawcy usług lotniczych.

Steve Allen będzie odpowiedzialny za wszystkie firmy dnata obejmujące obsługę naziemną, catering i podróże po sześciu kontynentach. Ponadto będzie zarządzać relacjami Grupy Emirates z powiązanymi firmami, w tym MMI, Emirates CAE Flight Training i Premier Inn.

Na swoim nowym stanowisku Steve Allen będzie nadal podlegał Gary'emu Chapmanowi, Prezesowi Group Services i dnata, aż do przejścia na emeryturę pod koniec marca. Następnie Steve Allen będzie podlegał bezpośrednio Jego Wysokości Szejkowi Ahmedowi bin Saeedowi Al Maktoumowi, Prezesowi i Dyrektorowi Generalnemu Emirates Airline & Group.

- Z przyjemnością mówię o awansie Steve'a na wiceprezesa wykonawczego. Pełniąc różne funkcje kierownicze w firmie, Steve osiągnął znakomite wyniki i wykazał się doskonałymi umiejętnościami przywódczymi, wnosząc znaczący wkład w sukces dnata i jej klientów. Jestem przekonany, że pod przywództwem Steve'a dnata umocni swoją pozycję światowego lidera, który konsekwentnie zapewnia doskonałe usługi oraz najwyższą jakość i bezpieczeństwo we wszystkich swoich działaniach – powiedział Sheikh Ahmed.

- Chciałbym też skorzystać z okazji, aby podziękować Gary'emu za jego zaangażowanie i osiągnięcia w ciągu ostatnich trzech dekad. Gary wprowadził dnata na fantastyczne nowe wyżyny, przekształcając ją w silną globalną firmę o najlepszej reputacji w zakresie usług, bezpieczeństwa i standardów. Życzę Gary'emu szczęśliwej i satysfakcjonującej emerytury – dodał Sheikh Ahmed.

Steve Allen pracuje w Emirates Group od 12 lat na różnych stanowiskach operacyjnych i pomocniczych. Od 2016 roku nadzoruje obsługę naziemną i operacje towarowe dnata oraz usługi hotelarskie na lotniskach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako starszy wiceprezes oddziału. Przez ostatnie dziewięć miesięcy kierował także biznesem turystycznym dnata i jego globalną transformacją. Przed dołączeniem do Emirates Group Steve Allen spędził 16 lat w British Airways na różnych stanowiskach finansowych, regionalnych i operacyjnych.

dnata, zaufany partner ponad 300 klientów linii lotniczych, zapewnia wysokiej jakości, bezpieczną obsługę naziemną, usługę załadunku, catering i usługi turystyczne w 35 krajach. W roku finansowym 2019-20 zorientowane na klienta zespoły dnata obsłużyły 681 000 samolotów, przerzuciły 2,9 miliona ton ładunków, przeniosły ponad 93 miliony posiłków i odnotowały łączną wartość transakcji (TTV) usług turystycznych w wysokości 3,0 miliarda USD.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Ortiz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »