Firma » Biznes

Stokvis Tapes Polska dla branży medycznej

Stokvis Tapes Polska dla branży medycznej
Zobacz więcej zdjęć »
Stokvis Tapes Polska rozwija i dywersyfikuje sprzedaż o nową gałąź przemysłu – branżę medyczną – dzięki wdrożeniu kolejnego systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 13485.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pod koniec roku 2011 w Stokvis Tapes Polska miał miejsce audyt zewnętrznej niezależnej jednostki certyfikującej TUV Nord, który zakończył się pozytywnym wynikiem. Certyfikat ważny będzie na całym świecie przez 3 lata.

Firma Stokvis Tapes Polska, do tej pory będąca liderem na rynku w produkcji materiałów klejących, wytłumiających, uszczelniających i izolujących dla branż motoryzacyjnej, elektronicznej i budowlanej, zyskała możliwość rozszerzenia oferty do branży medycznej. Wprowadzenie nowego systemu jakości wiąże się także z optymalizacją procesów produkcyjnych i większą konkurencyjnością na rynku.

– Wdrażanie nowych certyfikatów i rozwój działalności o kolejne branże to jeden z naszych głównych celów. Certyfikaty wydawane przez renomowane jednostki podnoszą nasz prestiż i budują przewagę konkurencyjną na rynku  – mówi Nikoleta Jelenewska, Przedstawiciel Zarządu ds. systemu zarządzania jakością i środowiskiem – Cieszy nas, że dzięki zaangażowaniu zespołu udaje nam się wspólnie stawiać kolejne kroki – dodaje.

Certyfikat ISO 13485 umożliwi firmie produkcję i sprzedaż specjalistycznych komponentów do produkcji wyrobów medycznych, takich jak między innymi opatrunki, utensylia chirurgiczne i do terapii dożylnej czy środki ochrony skóry.

Nowy certyfikat to nie jedyna zmiana w Stokvis Tapes Polska. W związku z rozwojem firmy stworzono wewnętrzne laboratorium przeznaczone do badań materiałów wykorzystywanych do produkcji, szczególnie w motoryzacji i elektronice. W Stokvis Tapes Polska obowiązuje także certyfikat dla branży motoryzacyjnej  ISO/TS 16949. Branżowe certyfikaty gwarantują klientom firmy zachowanie procedur produkcyjnych, logistycznych i jakościowych wymaganych w ich segmentach rynku.

TUV Nord to renomowana firma certyfikująca według dwóch akredytacji – polskiej PCA (Polskie Centrum Akredytacji) i niemieckiej TGA (Trägergemeinschaft für Akkreditierung). Certyfikat wydawany przez taką jednostkę jest ważny na całym świecie przez 3 lata. W trakcie tego okresu co roku powtarzane są audyty potwierdzające ważność certyfikatu.


 Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającą się firmą działającą na rynku motoryzacyjnym, elektronicznym,  budowlanym oraz medycznym. Firma należy do ITW Performance Polymers & Fluids, stanowiącej część grupy Illinois Tool Works. Klientom z obszaru całej Europy Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o dostarcza szeroki zakres materiałów klejących, wytłumiających, uszczelniających i izolujących.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marta.laskowska@personal-pr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »