Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

STOMAlinia – telefoniczna poradnia dla stomików

STOMAlinia powstała w ramach kampanii społecznej „STOMAlife. Odkryj stomię”, aby zarówno stomicy, jak i ich bliscy mogli w każdej chwili uzyskać poradę i pomoc z zakresu pielęgnacji i funkcjonowania ze stomią. Kampania współpracuje w tym zakresie z psychologami, lekarzami, pielęgniarkami stomijnymi

Celem działań prowadzonych w ramach kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię” jest walka z wykluczeniem społecznym dotykającym stomików i pomoc w akceptacji nowej sytuacji życiowej.
W  tym celu powstało miejsce, gdzie żadne pytania nie pozostają bez odpowiedzi. Stomicy mogą kierować wszelkie zapytania odnośnie stomii pod numerem telefonu
800 633 463 lub na adres biuro@stomalife.pl.

„Stomicy powinni otrzymywać wsparcie zarówno od pielęgniarek stomijnych, jak i psychologów, gdy nie radzą sobie w nowej sytuacji życiowej. Często poradnie stominje otwarte są parę dni w tygodniu. Osoby, które cierpią na inne przypadłości poza stomią, mogą napotkać trudności, żeby skonsultować się ze specjalistą. Dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom stomików, ich rodzin i osób im bliskich, tworząc kontakt, który pozwala na zasięgnięcie porady bez wychodzenia z domu i umawianie się na konkretny termin”‒ powiedział prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, Przewodniczący Rady Programowej kampanii społecznej „STOMAlife. Odkryj Stomię”.

W procesie akceptacji stomii istotna jest możliwość kontaktu z ekspertami w tej dziedzinie. Stomicy napotykający problemy z prawidłowym doborem sprzętu stomijnego, higieną czy pielęgnacją stomii mogą poradzić się w tej kwestii pielęgniarki stomijnej. Natomiast stomicy mający pytania z zakresu odnajdywania się w nowej sytuacji życiowej zostaną przekierowani do psychologów. Wśród ekspertów znajdują się również dietetycy, udzielający porad jak prawidło zbilansować dietę w przypadku wyłonionej: ileostomii, kolostomii czy urostomii. NA STOMAlinię, w celu zasięgnięcia porady fizjoterapeuty, mogą zwracać się stomicy chcący wrócić do dawnej sprawności fizycznej. Osoby z wyłonioną przetoką zapominają często o fakcie, że obecność stomii nie przekreśla aktywnego życia seksualnego oraz możliwości zajścia w ciążę. Wszelkie wątpliwości pojawiające się w tej materii rozwieją nasi seksuolodzy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

hubert.koszela

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »