Kultura, sztuka » Kultura

Street Art 3D w Bydgoszczy

Już w niedzielę 9 stycznia 2011 r. w Centrum Handlowym Rondo w Bydgoszczy otwarta zostanie bezpłatna wystawa trójwymiarowej sztuki ulicy. W ramach inauguracji akcji, od niedzieli do wtorku (9 – 11 stycznia), niemiecki malarz Manfred Stader stworzy na żywo obraz przedstawiający żużlowe ewolucje.

Od 9 do 30 stycznia w Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej 1 podziwiać będziemy m.in. rwący wodospad, samochód wyjeżdżający spod ziemi i rekina wyłaniającego się z fal.

Wystawa Street Art 3D zaprezentuje w sumie 8 trójwymiarowych prac, z których każda zajmuje powierzchnię około 15 mkw. Ich autorem jest niemiecki artysta Manfred Stader, który 9 stycznia przyjedzie do Bydgoszczy aby na oczach widzów stworzyć trójwymiarowe dzieło przedstawiające żużlowe ewolucje. Obraz będzie powstawał przez 3 dni, a efekt końcowy zobaczymy we wtorek 11 stycznia. Ulubionym wariantem sztuki Manfreda Stadera są projekty interaktywne, w których uczestnicy pozwalają się fotografować bądź filmować w pozie pozostającej w logicznym związku z obrazem. I właśnie takie obrazy zostaną zaprezentowane w Bydgoszczy.

„Malowane na żywo „żużlowe ewolucje" nie są dziełem przypadkowym. Temat ten wybraliśmy, gdyż nawiązuje on do kwestii ważnej dla bydgoskiej społeczności pasjonującej się sportem żużlowym" - mówi Ewa Flader, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Apsys Polska, zarządcy 14 centrów handlowych w Polsce, organizatora programu. „Podobnie było w innych miastach, w których prezentowaliśmy sztukę Street Art 3D. W Katowicach powstała kopalnia, w podwarszawskich Jankach - fortepian Chopina, nawiązujący do Roku Chopinowskiego 2010, w Szczecinie - Stocznia Szczecińska, a we Wrocławiu urodzony w tamtejszym ZOO hipopotam Euforio" - dodaje Ewa Flader. Bydgoszcz jest piątym miastem, w którym odbędzie się wystawa malarstwa iluzjonistycznego. Do tej pory obejrzeli ją mieszkańcy Katowic, Janek k. Warszawy, Wrocławia i Szczecina.

Projekt wystawy Street Art 3D adresowany jest do wszystkich, którzy chcą poznać sztukę trójwymiarową, a przy tym dobrze się bawić. W czasie wystawy można zapoznać się z historią malarstwa ulicznego oraz iluzjonistycznego czy też zasadami funkcjonowania perspektywy linearnej. Warto również mieć aparat fotograficzny i zrobić sobie zdjęcia na tle obrazów. Można je następnie zamieścić na profilu akcji na Facebooku - www.facebook.com/streetart3d.

Manfred Stader od 30 lat, jako jeden z nielicznych na świecie, specjalizuje się w malarstwie 3D. Wykorzystuje on zasady perspektywy, iluzję optyczną i wyliczenia matematyczne aby osiągnąć zadziwiający efekt trójwymiarowego obrazu. Malowidła, wykonane farbami przy użyciu specjalnej techniki, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi pracy aby podziwiać efekt 3D.

Więcej informacji na temat Street Art 3D oraz przykładowe zdjęcia prac można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.sztukauliczna3d.pl. Zapraszamy również na stronę Centrum Handlowego Rondo: www.chrondo.pl.

HARMONOGRAM WYSTAWY:

  • 9 stycznia - otwarcie wystawy Street Art 3D
  • 9 - 11 stycznia - malowanie na żywo obrazu „Żużlowe ewolucje"
  • 30 stycznia - zakończenie wystawy
Adres: Centrum Handlowe Rondo, ul. Kruszwicka 1


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »