Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Strefa bajek w Supersamie

Strefa bajek w Supersamie
Zobacz więcej zdjęć »
W katowickim DH Supersam od dziś można oglądać kultowe bajki w specjalnie urządzonej do tego strefie. Powstała ona dzięki współpracy domu handlowego i Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Na spotkania z bohaterami kreskówek można przychodzić za darmo, w godzinach pracy centrum.

W Strefie Bajek (poziom -1) wyświetlane są prawdziwe hity, doskonale znane starszym widzom - czterdziesto-, czy pięćdziesięciolatkom. To pokolenia, które wychowały się na przygodach Reksia, Bolka
i Lolka
, Baltazara Gąbki, Błękitnego Rycerzyka czy Kapitana Klipera.  Seanse w DH Supersam to świetna okazja, aby przypomnieć sobie ich historie.

- Innym celem przedsięwzięcia jest zapoznanie z bajkami współczesne dzieci. Mimo upływu czasu, nasze filmy są nadal aktualne, a wartości w nich promowane warte przyswojenia - mówi Andrzej Orzechowski, dyrektor Studia Filmów Rysunkowych. I zaznacza, że Studio to nie tylko część polskiej
kinematografii i najstarsza tego rodzaju działająca instytucja.  - U nas wciąż powstają nowe historie dla najmłodszych, np. seria  Kuba i Śruba. Poprzez obecność w takich miejscach jak Supersam, docieramy do świadomości dzisiejszego widza.

- Można powiedzieć, że przez naszą inicjatywę ta bajkowa historia zatoczyła koło. Początki SFR to bowiem 1947 rok, kiedy to w Katowicach zawiązuje się Eksperymentalne Studio Filmów Rysunkowych - protoplasta późniejszego Studia Filmów Rysunkowych - zauważa Piotr Krowicki, menedżer ds. marketingu w Supersamie.

Pierwszymi gośćmi Strefy Bajek w Supersamie byli podopieczni Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów, społecznego partnera Supersamu. Strefę wspiera także marka Smyk, której sklep mieści się na terenie katowickiego domu handlowego. Dzięki temu maluchy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, m.in. gry i zabawki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »