Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Studia - co można robić dodatkowo?

Wiele osób uważa studia za czas beztroski. W świadomości sporej rzeszy ludzi jest to przecież okres, w którym można bezkarnie koncentrować się na przyjemnościach jedynie od czasu do czasu przypominając sobie, że na osobie zdobywającej wiedzę spoczywają też pewne obowiązki.

Takie podejście nie jest wcale gorsze od innych i z pewnością nie zasługuje na potępienie. Nie można jednak nie dostrzec tego, że z roku na rok staje się coraz mniej popularne. 

Przedłużenie dzieciństwa, czy łagodny start w dorosłość?
Rzeczywiście, trudno nie zgodzić się z tym, że studia są szansą na to, aby wkroczyć w dorosłość w niezbyt bolesny sposób. Zdobywanie wiedzy jest na ogół dość przyjemnym zadaniem, a rodzice na ogół są w stanie przynajmniej częściowo wspierać swoje pociechy tak, by mogły one koncentrować się przede wszystkim na nauce, a dopiero w dalszej kolejności – na niedostatkach finansowych. Jeśli więc student chce wykorzystać ten okres na dodatkowe aktywności – ma szansę na zrealizowanie tak zdefiniowanego zadania. 
Pewna grupa osób studiujących na uczelniach wyższych koncentruje się przede wszystkim na zabawie, choć nie są to raczej studenci, którzy wymieniają się notatkami na http://wymiennik.com/kategorie , dodatkowa wiedza dotyczy więc przede wszystkim lokalizacji klubów i sklepów całonocnych. Takie podejście nie jest już jednak tak popularne, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Mamy świadomość tego, że studia powinny przygotować nas do przyszłego życia i staramy się skorzystać ze stwarzanych przez nie możliwości.

Co można robić?
Osoby, które zastanawiają się nad dodatkowymi aktywnościami na ogół koncentrują się przede wszystkim na poszukiwaniu pracy. Pieniędzy nigdy nie jest przecież za wiele, a udogodnienia prawne sprawiają, że zatrudnianie studentów jest wyjątkowo atrakcyjnym posunięciem z punktu widzenia pracodawców. Modne okazują się być również praktyki studenckie. Często nie są one płatne, pozwalają jednak lepiej przygotować się do pracy w zawodzie, a jednocześnie pozwalają na zapoznanie się z jego specyfiką i zdobycie cennych znajomości ułatwiających znalezienie dobrze płatnej pracy.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »