Dom » Wnętrza

Stylowa fasada domu w kolorach Jedynki

Dom powinien wyglądać stylowo nie tylko w środku, ale też na zewnątrz. Warto więc zadbać o estetyczną i oryginalną elewację, by na co dzień przyciągała zachwycone spojrzenia przechodniów. Skutecznym sposobem, by to osiągnąć, jest pomalowanie fasady budynku na nowy odcień.

Wybierając kolor z palety farb Jedynka Fasadowa będzie można stworzyć piękną wizytówkę domu.

 

Jedną z podstawowych zasad jest to, że fasada powinna współgrać z elementami architektury ogrodowej. Z zielenią trawnika, brązami konarów drzew i szarością ścieżek betonowych dobrze będą komponować się jasne i stonowane kolory elewacji, takie jak beże i żółcie, które na dodatek będą rozświetlać budynek. Jeśli cała elewacja utrzymana jest w jasnych tonacjach - okna, drzwi czy rynny warto zaakcentować mocniejsza barwą np. bordo, by dodać stylizacji wyrazu.

 

Z pomocą kolorów można optycznie zmieniać wielkość budynków. Jasne odcienie skutecznie powiększą mniejsze domy, a ciemne barwy wysmuklą te wielkopowierzchniowe. Nasycenie kolorów wpływa również na nagrzanie elewacji. Do miejsc nasłonecznionych zaleca się odcienie pastelowe, natomiast mocniejsze barwy można wykorzystać po stronach zaciemnionych.

 

Jeśli chcemy odrobinę odświeżyć fasadę, wystarczy wybrać kolor zgodny z jej aktualnym odcieniem. W szerokiej palecie barw Jedynka Fasadowa z łatwością będzie można znaleźć właściwą barwę. Dzięki trwałości kolorów i wysokiej odporności na warunki atmosferyczne farba na długo zapewni elegancki i ponadczasowy wygląd domu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »