Dom » Wnętrza

Stylowe pomysły na oświetlenie

Zwykłe strefy świetlne, czyli światło oświetlenie ogólne, punktowe oraz zadaniowe spełniają praktyczne zadanie. Czasem potrzebujemy dodatkowego światła, tylko do ozdoby i stworzenia miłego nastroju.

Styl nowoczesny – lampy stojące


Lampy stojące nie muszą służyć jedynie jako oświetlenie do czytania przy fotelu. Ten rodzaj lamp bywa bardzo różnorodny. Niektóre z nich nawet nie nadają się do praktycznego wykorzystania. Dlatego można ich użyć w innym celu – dekoracji pomieszczenia. W minimalistycznym wnętrzu, a także w domach zaaranżowanych w stylu loftowym czy industrialnym świetnie sprawdzi się samotna lampa stojąca.


Dla romantyków


Do mieszkania urządzonego słodko i romantycznie doskonale pasują różnego rodzaju świeczniki, latarenki i inne dekoracyjne przedmioty, których można używać jako podstawek do świec. W takich wnętrzach świetnie wyglądają również świetlne łańcuchy – na przykład bardzo modne kule owinięte grubą, bawełnianą nicią. http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/lampy-oswietlenie/lampy-stojace/lampy-podlogowe.html Przewody z lampkami pasują niemal do każdej sypialni, umieszczone na zagłówku stworzą intymny nastrój. Jeśli chcesz uniknąć plączących się kabli, wybieraj lampki zasilane bateriami.


Podczas kąpieli


W łazience również możesz używać świec. Najlepiej tych zapachowych – ich aromat sprzyja relaksowi. Samodzielnie stwórz stylowy świecznik – kup na targu staroci metalową paterę i na niej ustawiaj świece różnych rozmiarów i kolorów. Gasząc główne oświetlenie w łazience i pozostawiając jedynie świeczki, poczujesz się jak w spa.


W kuchni i jadalni


Przygotowując posiłki potrzebujesz mocnego oświetlenia zadaniowego. Projektując rozmieszczenie świateł w kuchni i jadalni nie zapominaj o możliwości wykorzystania lamp wiszących. Wiele modeli jest umieszczonych na elastycznych przewodach, dzięki czemu w razie potrzeby możesz przybliżyć lampę, by odpowiednio oświetlić blat roboczy. Lampy wiszące doskonale wyglądają w grupach, najlepiej po trzy. Według aktualnych trendów tego typu lampy wiesza się w jednej, równej linii lub nieregularnie, na różnych wysokościach.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »