Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Sucha, mokra, a może domowa? Jaką karmę powinien jeść Twój pies?

Każdy właściciel psa musi mieć świadomość tego, jak ważnym obowiązkiem spoczywającym na jego barkach jest dbanie o to, aby jego pupil jak najlepiej się odżywiał.

Odpowiednio dobrana karma zapewnia przecież psu nie tylko energię pozwalającą mu na codzienną aktywność. Chroni go również przed chorobami i umożliwia dożycie w dobrym zdrowiu późnej starości. Jej wybór nie jest jednak zadaniem prostym. Rynek karmy dla zwierząt nieustannie się rozwija, a każdy jej producent stara się przekonać nas o tym, że proponowane przez niego rozwiązanie jest tym, które powinno wydać się nam w szczególny sposób interesujące.

Jaką karmę wybrać?
Istnieje przynajmniej kilka czynników, które powinniśmy brać pod uwagę zastanawiając się nad wyborem karmy, okazuje się przy tym, że nasza własna wygoda nie jest wcale najmniej istotnym. Okazuje się, że zmiana sposobu żywienia wcale nie odpowiada samym psom, próby regularnego zmieniania ich nawyków żywieniowych kończą się więc najczęściej kłopotliwymi biegunkami. Trudno jednoznacznie określić, czy karma domowa jest lepsza, czy też gorsza od tak zwanych karm komercyjnych, jeśli jednak mamy świadomość tego, że nie zawsze będziemy ją w stanie przygotować psu, najlepiej jak najszybciej zrezygnować z jej podawania. Karmy znajdziesz na: http://pelnamicha.com/k/pies/karmy/.

Ostrożnie z poleceniami
System rekomendacji pomaga nam w podejmowaniu wielu decyzji, gdy jednak zastanawiamy się nad jego zaletami wówczas, gdy myślimy o wyborze idealnej karmy, powinniśmy zachować ostrożność. Doświadczenia znajomych mogą być cennym wsparciem, znacznie większe znaczenie ma jednak wiek, rasa i stan fizjologiczny psa. Inna karma jest odpowiednia dla szczeniaka, a inna dla psiego seniora, jeśli więc zależy nam na posiłku prawdziwie smacznym i bezpiecznym korzystajmy przede wszystkim ze wskazówek weterynarza, a nie życzliwych sąsiadów.

Zróżnicowane żywienie? Niekoniecznie!
A co z łączeniem karmy suchej, mokrej i domowej w żywieniu psa. Teoretycznie może się wydawać, że jest to znakomite rozwiązanie, skoro tyle mówi się o tym, że dieta powinna być zbilansowana. Niestety, w przypadku psów zasada ta nie zawsze się sprawdza, a próby łączenia różnych rodzajów karm są zalecane przede wszystkim tym osobom, które potrafią obliczyć dawki składników odżywczych, jakie powinny być przyjmowane przez zwierzę, a są zawarte w zróżnicowanym pożywieniu.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »