Motoryzacja » Moto Serwis

Sukces Shell Helix Ultra i BMW Motorsport w DTM

Zespół BMW Motorsport zdobył mistrzostwo konstruktorów w tegorocznym finale DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). To pierwszy sezon wyścigów, podczas którego drużyny BMW stosowały olej silnikowy Shell Helix Ultra wytwarzany z gazu ziemnego.
Tytuł mistrza konstruktorów został przyznany BMW Motorsport już po raz trzeci od powrotu do kategorii w 2012 roku. W tym sezonie sukces osiągnięto po raz pierwszy przy wykorzystaniu dostosowanego do potrzeb wyścigów oleju silnikowego Shell Helix Ultra wytwarzanego z gazu ziemnego. W samochodach BMW M4 DTM zamontowano wysokowydajne silniki V8 o mocy 480 KM. Wszystkie były chronione olejem Shell Helix Ultra z Technologią Shell PurePlus.

Technologia Shell PurePlus to rewolucyjny proces skraplania gazu ziemnego (GTL), w czasie którego powstaje krystalicznie czysta baza olejowa. Baza jest następnie wykorzystywana do produkcji oleju Shell Helix Ultra, zapewniającego jeszcze wyższy poziom oczyszczania i ochrony. Gotowy produkt gwarantuje większą wydajność i wpływa na polepszenie osiągów silnika.

Partnerstwo na torze
„To niesamowite uczucie widzieć, jak BMW odnosi kolejny sukces w 2015 roku, który dla DTM był pełny zwrotów akcji. Było to możliwe dzięki współpracy z naszymi partnerami - w tym oczywiście dzięki zastosowaniu na torze oleju Shell Helix Ultra wytwarzanego z gazu ziemnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wspaniałego wyniku" - komentuje Augusto Farfus, kierowca zespołu fabrycznego BMW i oficjalny ambasador Shell Helix Ultra.

„Nasz zespół ekspertów zajmujących się rozwojem olejów Shell Helix Ultra współpracuje z inżynierami BMW Motorsports od wielu miesięcy. W wysokiej temperaturze i przy dużym obciążeniu silnika samochodu wyścigowego DTM, odpowiedni olej silnikowy ma ogromne znaczenie. Jesteśmy dumni, że możemy być świadkami jak BMW M4 DTM znakomicie spisuje się na torze przy zastosowaniu naszego oleju silnikowego" - komentuje dr Andrew Greenall, Kierownik Projektu Technicznego w zakresie Rozwoju Środków Smarnych dla Motorsports w Shell.

Przy limicie dziewięciu silników dla wszystkich ośmiu samochodów BMW na cały sezon 2015, olej silnikowy ma do odegrania kluczową rolę w zapewnieniu trwałości i maksymalnych osiągów silnika. Niezwykle ważne są zwłaszcza właściwości oleju silnikowego w zakresie oczyszczania i ograniczania tarcia.

Z początkiem 2015 roku Shell został wyłącznym dostawcą olejów silnikowych dla BMW AG na rynku posprzedażowym dla następujących marek: BMW, BMW i, BMW M, MINI oraz BMW Motorrad. Najwyższej jakości oleje silnikowe Shell - marki Helix Ultra i Pennzoil Platinum - będą oferowane klientom Grupy BMW w ponad 140 krajach, m.in. w Chinach, Niemczech, Rosji, RPA, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, USA oraz w Polsce.
***
O Shell
Shell jest wiodącym globalnym dostawcą środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Shell produkuje oleje w 50 blendowniach, a smary w 17 zakładach produkcyjnych na świecie, na bazie oleju powstałego z gazu naturalnego, w największej instalacji petrochemicznej zlokalizowanej w Katarze. Niezmiennie od 7 lat Shell zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych
na świecie (źródło: Kline&Company).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »