Firma » Biznes

„Sukcesja” z unijnym dofinansowaniem

„Sukcesja” z unijnym dofinansowaniem
Zobacz więcej zdjęć »
Spółka Fabryka Biznesu, inwestor Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki „Sukcesja” w Łodzi, podpisała umowę z Zarządem Województwa Łódzkiego o dofinansowanie w wysokości 8 mln zł pierwszego etapu inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

To efekt uznania inwestycji przez łódzki Urząd Marszałkowski za projekt „mający strategiczne znaczenie dla rozwoju województwa” i pozytywnej oceny merytorycznej Zarządu Województwa stanu przygotowań do jej realizacji.

„Sukcesja” jest pierwszym w regionie łódzkim projektem z branży nieruchomości komercyjnych, który otrzymał dotację z RPO (pieniądze pochodzą w większości ze środków Unii Europejskiej). Wśród beneficjentów funduszy „na odnowę obszarów miejskich” - oprócz Fabryki Biznesu - znaleźli się m.in. miasto Łódź (rewitalizacja i adaptacja na cele kulturalno-artystyczne obiektów EC-1), Diecezja Łowicka (renowacja dawnej Kolegiaty Prymasowskiej w Łowiczu), Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi (rewitalizacja i kompleksowa modernizacja siedziby Teatru Studyjnego) oraz samorządy Łodzi, Zduńskiej Woli, Piotrkowa Trybunalskiego (rewitalizacja centrów miast).

Kompleks zostanie wybudowany przy al. Politechniki 5, niedaleko kampusu Politechniki Łódzkiej i Międzynarodowych Targów Łódzkich, w miejscu związanym z przemysłowymi tradycjami Łodzi. Na przełomie XIX i XX wieku powstała tu fabryka włókiennicza Albrechta i Gampego, w której budynkach po II wojnie światowej ulokowano zakłady „Maltex” (zamknięte pod koniec ubiegłego stulecia). Mimo strategicznego położenia blisko ścisłego centrum miasta i ważnych dróg, ten rejon Łodzi należy do bardzo zaniedbanych. Dzięki nowej inwestycji zostanie atrakcyjnie zagospodarowany, stąd uznanie „Sukcesji” za projekt kluczowy dla regionu. W pobliżu mają także powstać Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ oraz Centrum Kongresowo-Wystawiennicze MTŁ.

W skład kompleksu wejdą m.in. m.in.: galeria handlowa z food court, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (9 sal kinowych), trzygwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym, biura i dwupoziomowy parking. Dzięki proekologicznym i energooszczędnym rozwiązaniom ma on także być pierwszym w województwie łódzkim tego typu obiektem z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM.

Trwają prace przygotowawcze i rozmowy z przyszłymi najemcami. Początek budowy jest planowany na 2012 r., a oddanie pierwszego etapu do użytku w 2014 r.

 

„Sukcesja” w liczbach:

Powierzchnia użytkowa - 120.651 mkw.

Powierzchnia najmu - 49.679 mkw.

Sklepy i punkty usługowe - 172

Miejsca parkingowe - 1017

Hotel - trzygwiazdkowy, 147 pokoi

Kino - 9 sal, 1800 miejsc

Powierzchnia terenu - 3,2 haRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kontakt@abilita.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 4 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »