Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Suplementy poprawią nasze zdrowie

Suplementy poprawią nasze zdrowie
Zobacz więcej zdjęć »
Nader często troszcząc się o swoje zdrowie kupujemy bez recepty szereg różnych suplementów. Mamy nadzieję, że kupując je poprawimy stan naszego organizmu. Jednakże czy zawsze wybieramy elementy, które są dla nas odpowiednie i wskazane dla naszego organizmu.

Zatem, należy zastanowić się nad wyborem adekwatnych, skorzystać z porady lekarza i dietetyka albowiem samoleczenie nie zawsze jest pozytywne w swoich skutkach. Co więcej przyjmując nieodpowiednie preparaty możemy sobie wręcz zaszkodzić. O złym wpływie suplementów na nasz organizm powinny pamiętać przede wszystkim osoby starsze, przewlekłe chore, a tym samym nie powinny po nie sięgać bez konsultacji z lekarzem.

Bez recepty

Suplementy diety na ogół sprzedawane są bez recepty, albowiem zawierają w swoim składzie bardzo niską zawartość substancji czynnych. Często brakuje nam stosownej wiedzy, jaki środek kupić, zatem wybieramy pierwszy z brzegu, często kierując się reklamą, opinią znajomego, czy po prostu wyglądem opakowania. Zanim jednak sięgniemy po takie suplementy diety powinniśmy zastanowić się, na co zwracać uwagę w chwili ich wyboru. Na ogół preparaty te zawierają imbir oraz glukozaminę. Ta z kolei hamuje zmiany zwyrodnieniowe, jednakże nie regeneruje chrząstki stawowej. Dodatkowo, jeśli przyjmowana jest w zbyt dużych dawkach może zmniejszać krzepliwość krwi. Jeżeli cierpimy na choroby przewlekłe także należy uważać z przyjmowaniem tych suplementów. Warto posłuchać opinii lekarza, a także zapoznać się z ulotką, dzięki której wiemy, jakie składniki zawiera suplement, a także jak go przyjmować, aby dawka była odpowiednia. Także przy nadciśnieniu nie można przesadzać z suplementami. Są one, bowiem często składnikami, które to mogą obniżyć ciśnienie, ale jednocześnie je zwiększyć. Warto dobrać suplement diety we właściwy sposób, a także zachować szczególną ostrożność, jeżeli samodzielnie dokonujemy takiego wyboru. Suplementy diety doskonale wpływają na nasz organizm, ale tylko w chwilach, kiedy są adekwatnie dobrane do naszego organizmu i jego potrzeb.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »