Motoryzacja » Transport

Supply Chain Day w Dachser

Dachser Polska, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze eksporterów, po raz pierwszy weźmie udział w Supply Chain Day, czyli międzynarodowym wydarzeniu umożliwiającym poznanie świata logistyki „od środka”.

11 kwietnia br. grupa studentów kierunków logistycznych z różnych regionów Polski odwiedzi pięć z ośmiu oddziałów Dachser w kraju, by zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy łańcucha dostaw. Warsztaty, spotkania ze specjalistami z różnych działów firmy, zwiedzanie magazynów przeładunkowych i wysokiego składowania, czyli ogromna dawka praktycznej wiedzy – to tylko część atrakcji czekających na studentów.

Dzień Łańcucha Dostaw to cykliczne przedsięwzięcie organizowane przez ELA - Europejskie Stowarzyszenie Logistyczne. W ramach wydarzenia przedsiębiorstwa z branży przemysłowej, handlowej oraz TSL umożliwiają odwiedzenie swoich oddziałów oraz pokazanie, jak na co dzień wygląda organizacja dostaw. Zeszłoroczna edycja eventu wzbudziła ogromne zainteresowanie, gromadząc ok. 35 tys. gości w ponad 340 lokalizacjach w 23 europejskich krajach. W 2019 r. oprócz Polski, wśród państw, w których odbędą się takie spotkania znalazły się m.in. Niemcy, Szwajcaria, Luksemburg, Hiszpania oraz Ukraina.

 

Do oddziałów Dachser w Polsce przyjadą studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Politechniki Wrocławskiej.

 

Studenci będą mogli odwiedzić oddziały firmy w Sosnowcu, Warszawie, Strykowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Oprócz zwiedzenia obiektów Dachser, przewidziano także warsztaty związane z pracą w poszczególnych działach firmy i w magazynie (załadunek linii, droga przesyłki od zlecenia do dostarczenia, zastosowanie kontenerów wymiennych w logistyce)  oraz innymi ciekawymi tematami w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw.

 

„W Dachser bardzo dbamy o rozwój nowych kadr logistycznych, ponieważ w rękach tych młodych ludzi leży przyszłość branży TSL. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję zaprosić studentów do naszej firmy oraz w praktyce pokazać, co dzieje się na poszczególnych etapach łańcucha dostaw. Dzięki temu uczestnicy będą mogli nie tylko posłuchać o procesach logistycznych podczas wykładów na uczelni, ale również przekonać się, jak wygląda to w rzeczywistości”mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.

  Operator od wielu lat aktywnie angażuje się w działania związane z kształceniem przyszłych logistyków, towarzysząc im podczas pierwszych kroków w branży. W Polsce Dachser prowadzi autorski program stażowy dla absolwentów szkół średnich oraz staże w ramach studiów dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, pozwalające łączyć naukę akademicką z pracą w Dachser. Firma jest też partnerem innych uczelni - wspiera liczne koła naukowe oraz pomaga rozwijać kierunki logistyczne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »