Firma » Reklama

Świat skrótów

Wszyscy żyjemy w świecie skrótów, mamy z nimi do czynienia wszędzie i często sprawiają nam wiele problemów, szczególnie jeśli musimy je rozszyfrować lub zastosować. Najczęściej wówczas szukamy rozwinięcia w Internecie, rzadziej sięgamy do słownika skrótów i skrótowców.
Właśnie taki problem spotkał mnie kiedy musiałam rozszyfrować termin druk na pcv. Najpierw pomyślałam, że jest to jakiś specjalny rodzaj papieru, może o określonej gęstości, albo konkretnym odcieniu bieli, ale później skojarzyło mi się to ze skrótem określającym taki związek chemiczny, zresztą niepoprawnie nazywany przez taki skrót. Zaczęłam szperać w Internecie i okazało się, że ten skrót mam bardzo wiele wyjaśnień.

 

Okazuje się, że skrót pcv może oznaczać rodzaj leku, czyli penicylynę typu V, która jest antybakteryjnym antybiotykiem, środkiem naturalnym. Dodatkowo może oznaczać zaawansowaną szczepionkę przeciwko pneumokokom i jeszcze wskaźnik hematokrytu. Jednak oczywiste jest, że żadne z wymienionych powyżej rozwinięć skrótu nie pasowało do połączenia ze słowem „druk”. No tak i wówczas skojarzyłam pcv z rodzajem materiału, z którego wykonywane są na przykład meble, ale nie tylko.

Druk na pcv to sposób drukowania na twardych i stałych materiałach, szczególnie typu pcv. Ma bardzo szerokie zastosowanie, między innymi w branży reklamowej do produkcji banerów, kasetonów reklamowych, standów itp. Oprócz tego tablice informacyjne, nadruki na płaskich elementach mebli, plakaty, naklejki, szyldy i wiele innych. Ich szerokie zastosowanie wynika z odporności materiału na zmieniające się warunki atmosferyczne, na deszcz, śnieg, zmiany temperatur itp. Umożliwia to stosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Jak widać proste skróty mogą się okazać zawiłą zagadką, którą wcale nie tak łatwo rozwiązać. Jeśli jednak raz poznamy jakiś skrót i odnajdziemy jego rozwinięcie, to zapewne pozostanie on w naszych głowach na dłużej i znów przywołamy go wtedy, kiedy będzie potrzebny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »