Rozrywka i wypoczynek » Sport

Świat wyłączył się dla Ziemi

12 000 słynnych obiektów, ponad 7000 miejscowości, 187 krajów i regionów, ponad 1,2 miliarda osób, całe społeczności i instytucje. Wszyscy wyłączyli prąd, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Pomysł, by wyłączać światła i zasilanie elektryczne na godzinę, narodził się dzięki World Wide Fund for Nature w Sydney w 2007 roku. Od tego czasu Godzinę dla Ziemi obchodzi się na całym świecie w ostatnią sobotę marca. Co roku WWF w Polsce zwraca z tej okazji uwagę na określone problemy ekologiczne. W zeszłym roku działania organizacji koncentrowały się na ochronie Wisły. W 2016 r. działacze WWF pomagali wilkom zagrożonym wyginięciem. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Podnosiła kwestię wylesienia Karpat i popularyzowała ideę powstania Turnickiego Parku Narodowego.

Działania związane z Godziną dla Ziemi są wspierane przez rodziny, społeczności i instytucje. W akcji wzięły udział duże centra handlowe i słynne obiekty z całego świata, które 24 marca o 20:30 na godzinę wyłączyły światła.

Godzina dla Ziemi ma znaczenie raczej symboliczne, jest jednak niezmiernie ważna, ponieważ promuje postawy proekologiczne oraz buduje świadomość w zakresie zmian klimatu. Celem działań związanych z Godziną dla Ziemi jest wyrabianie trwałych nawyków, które przynoszą korzyści zarówno domowym budżetom, jak i naszej planecie. Pomysł ten co roku zdobywa nowych zwolenników i uznanie społeczne. W ciągu 11 lat liczba krajów uczestniczących w akcji wzrosła do 187. Działania gromadzą miliony ludzi, którzy świadomie szerzą ekologiczne praktyki na całym świecie.

WWF i Sofidel współpracują od 10 lat nad strategicznymi zagadnieniami związanymi z branżą papierów higienicznych. Od 2008 r. Sofidel bierze udział w programie Climate Savers — międzynarodowej inicjatywie WWF dla dużych firm, które dobrowolnie wdrażają plany redukcji emisji gazów cieplarnianych, rozwijając innowacyjne strategie i technologie.

W zeszłym roku Sofidel zapowiedział wdrożenie maszyny najnowszej generacji do produkcji papieru higienicznego w zakładzie w Ciechanowie. Technologia NTT umożliwia niezwykle elastyczną produkcję papieru higienicznego przy minimalnym zużyciu energii i włókna. Jest też zgodna ze strategią zrównoważonego rozwoju Sofidel, która zakłada zmniejszanie negatywnego wpływu działalności firmy na środowisko.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Damian_HKstrategies

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 113842 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )