Rozrywka i wypoczynek » Święta

Świąteczny koszyk smakołyków

Wielkanoc to moment, w którym w polskich domach królują tradycyjne ciasta oraz inne słodycze. U większości Polaków, oprócz potraw, które są charakterystyczne dla świątecznego posiłku, możemy znaleźć na stole także przekąski w każdej formie – od czekoladowych pisanek, po praliny i cukierki.

Ten szczególny czas to także moment, gdy odwiedzając najbliższą rodzinę lub przyjaciół, wręczamy im drobne i słodkie wielkanocne upominki. Szukając tych najbardziej odpowiednich warto skorzystać z oferty Perfetti Van Melle.

Przygotowania do świąt rozpoczynają się dużo wcześniej. Wtedy też zaczynamy planować wielkanocne śniadanie, piec ciasta i inne tradycyjne specjały – słodkie i wytrawne. Coraz częściej wielkanocne stoły Polaków uzupełniane są również o gotowe, zakupione w sklepie słodycze w różnych kształtach nawiązujących do charakteru święta, podobnie jak ma to miejsce w trakcie Bożego Narodzenia. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez  Nielsena[1], przygotowując się do świąt, konsumenci poza czekoladowymi królikami czy barankami z cukru, kupują także praliny, czekoladki oraz mieszanki.

Wielkanocne przysmaki

Wypieki na świątecznych stołach Polaków, to najczęściej tradycyjne, dobrze wszystkim znane ciasta, takie jak baby, mazurki, sękacze czy serniki. Z analizy Nielsena wynika, że w okresie przedświątecznym zaobserwować można wyraźne zwiększenie sprzedaży produktów niezbędnych do przygotowania słodkich wypieków, a więc m.in. dodatków do ciast, mąki, margaryn czy mielonych twarogów. Co ciekawe, wzrasta również sprzedaż gotowych wypieków. Podobnie jest w przypadku czekolady, pralinek, czekoladowych figurek i gotowych zestawów. Co roku sprzedaż tych produktów w okresie wielkanocnym sukcesywne się zwiększa. Produkty te konsumenci kupują przede wszystkim w sklepach wielkoformatowych, do których udają się po większe zakupy. Zestawienie Nielsena pokazuje, że aż 67% sprzedaży czekolad, figurek i zestawów świątecznych odbywa się właśnie w super i hipermarketach.

Podarunki nie tylko w Wigilię

Jak widać Polacy chętnie sięgają po słodycze i często je kupują. Konsumenci zwracają uwagę na m.in. estetykę produktów i możliwość ozdobienia nimi stołu. Wielkanoc to czas, w którym popyt na łakocie jest niebywale duży, również dlatego, że ulubione smakołyki konsumenci często kupują jako drobne prezenty ofiarowywane najbliższym podczas wielkanocnych spotkań. Najczęściej wybierane kategorie słodyczy to czekolada, np. praliny, czy żelki i draże dla dzieci. Szeroka oferta Pefetti Van Melle  jest w stanie zaspokoić gusta zakupowe swoich konsumentów. Wykwintne czekoladki The Belgian Praliny Serduszka (200g) czy owocowe Fruittella Serduszka Żelki (90g) mogą być doskonałym uzupełnieniem wielkanocnych słodkości. - W Perfetti Van Mele zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Wyjątkowy smak naszych produktów sprawia, że idealnie nadają się one również na podarunki przy tak specjalnych okazjach jak Wielkanoc. - mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager Perfetti Van Melle.  [1] https://www.nielsen.com/pl/pl/insights/news/2018/easter-faces-poles.html

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Prasowe Perfetti Van Melle
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »