Motoryzacja » Samochody

Światowa premiera elektrycznego SUV-a z serii wyścigów Extreme E

Światowa premiera elektrycznego SUV-a z serii wyścigów Extreme E
Zobacz więcej zdjęć »
Dwie nowe opony Continental, opracowane specjalnie na potrzeby rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych Extreme E, zadebiutowały w lipcu podczas Goodwood Festival of Speed.

Ogumienie zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych warunkach jazdy zostało zaprezentowane na elektrycznym SUV-ie, który z ich pomocą ma poradzić sobie w najbardziej ekstremalnych miejscach na ziemi. Pojazdy wyposażone w opony Continental będą siłą napędową serii rajdów terenowych Extreme E, które ruszą w 2021 roku.

 

„E-SUV ODYSSEY 21 nie ma sobie równych w sportach motorowych. Najnowsze technologie oraz opracowane przez Continental opony sprawiają, że ten niesamowity pojazd osiąga najlepsze wyniki w najtrudniejszych i najbardziej zróżnicowanych warunkach na ziemi. Czy to w Himalajach, Amazonii, na Arktyce, Saharze czy też na wyspach Oceanu Indyjskiego, ten samochód zaprezentuje możliwości elektrycznych SUV-ów nie tylko entuzjastom rajdów, ale też kierowcom, którzy chcą zrobić coś dla naszej planety, wybierając elektryczne auto” – powiedział Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Formuły E.

 

„Opony Continental o wysokich osiągach zaprojektowane z myślą o serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych Extreme E zapewniają kierowcom bardzo dobrą przyczepność podczas przyspieszania, hamowania oraz precyzję prowadzenia na bardzo wymagających trasach i szlakach. Ogumienie jest idealnie dostosowane do potrzeb elektrycznych SUV-ów startujących w tych wyścigach, aby zapewnić najlepszą możliwą kontrolę i bezpieczeństwo pojazdu, nawet na nierównym podłożu” – powiedział Tansu Isik, Dyrektor ds. Marketingu w regionie EMEA w Continental.

 

Wszystkie zespoły, które będą startować w rajdach Extreme E, będą miały do dyspozycji takie same pojazdy. Firma Spark Racing Technology jest odpowiedzialna za stworzenie całkowicie nowego modelu elektrycznego SUV-a, Williams Advanced Engineering za dostarczenie akumulatorów, a Continental – partner założycielski Extreme E – za opracowanie opon o wysokich osiągach. Każdy zespół Extreme E otrzyma po dwa komplety ogumienia letniego i zimowego, zapewniającego maksymalne bezpieczeństwo oraz przystosowanego do jazdy w ekstremalnych warunkach. Testy prototypu elektrycznego SUV-a już trwają.

 

Więcej informacji na temat serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych Extreme E można znaleźć na stronie: https://www.continental-opony.pl/samochod/extreme-eRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »