Gospodarka » Żywność

Światowy Dzień Wody - Cisowianka wspiera UNICEF

Światowy Dzień Wody - Cisowianka wspiera UNICEF
Zobacz więcej zdjęć »
663 mln ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody – informuje UNICEF z okazji Światowego Dnia Wody

Cisowianka oraz UNICEF współpracują od początku roku starając się zwiększyć dostęp do czystej wody w najbiedniejszych rejonach świata. Z okazji przypadającego w poniedziałek 22 marca 2016 Światowego Dnia Wody obaj partnerzy przygotowali specjalną galerię zdjęć poruszających tematy związane z dostępem do sprawdzonych źródeł wody pitnej na świecie. Zdjęcia wyświetlane będą przez 5 dni (od poniedziałku 21 marca do piątku 25 marca włącznie) we wszystkich wagonach obu linii warszawskiego metra. Celem tej akcji jest uświadomienie ludziom jak ważny dla życia i zdrowia jest dostęp do czystej wody. Dla nas jest on tak prosty jak odkręcenie kurka w kranie natomiast dla wielu ludzi z najbiedniejszych rejonów świata dostęp do sprawdzonej wody jest wręcz kwestią życia lub śmierci.

Dostęp do czystej i pitnej wody jest fundamentalnym prawem człowieka. Prawem, którego miliony ludzi na całym świecie są pozbawione. Szacuje się, że obecnie 663 mln ludzi nie ma dostępu do czystej wody. Mieszkają oni w 48 najsłabiej rozwiniętych krajach świata, głównie w Afryce Subsaharyjskiej i Oceanii. Brak dostępu do wody jest jednak nie tylko kwestią lokalną. Obecnie jest jednym z najpoważniejszych światowych problemów – mówi Zofia Dulska z UNICEF Polska.  

UNICEF robi wszystko, aby umożliwić dostęp do czystej wody i sanitariatów społecznościom w ponad 100 krajach świata. Dzięki wsparciu Darczyńców, UNICEF buduje ujęcia czystej wody, sanitariaty oraz promuje właściwe nawyki higieniczne wśród dzieci i ich rodzin. W 2014 r. dzięki wsparciu UNICEF niemal 32 mln ludzi otrzymało dostęp do wody pitnej, a niemal 16 mln do urządzeń sanitarnych.

Od stycznia 2016 r. programy wodne UNICEF wspiera Cisowianka. W sklepach w całej Polsce dostępne są butelki wody Cisowianka oznaczone logo UNICEF, z których część przychodu zostanie przekazana na zapewnienie dzieciom dostępu do czystej wody pitnej. Do tej pory Cisowianka zebrała środki wystarczające na zakup 104 pomp wodnych.

Więcej informacji www.cisowianka.pl/unicef/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Polskie Zdroje

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »