Technologie » Komputery

Światowy rekord projekcji

Światowy rekord projekcji
Zobacz więcej zdjęć »
PDG-DXL2000 i PDG-DWL2500 - dwa nowe projektory – XGA i WXGA o ultra krótkiej ogniskowej (ultra-short-throw), jasności odpowiednio 2.000 i 2.500 ANSI lumenów z funkcją projekcji 3D, z 10W głośnikami – dedykowane do tablic interaktywnych i zastosowań określanych jako Digital Signage.

Odpowiadając na ogromne zainteresowanie projektorami o ultra krótkiej ogniskowej (ultra-short-throw) - dającymi duży obraz z niewielkiej odległości od ekranu - SANYO prezentuje dwa nowe modele - PDG-DXL2000 i PDG-DWL2500.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dzięki bardzo krótkiej ogniskowej mają one ekstremalnie mały wskaźnik projekcji - 0,24:1 (DXL2000) i 0,19:1 - co jest światowym rekordem. Obydwa projektory wykorzystują technologię DLP. Wbudowane 10 W głośniki w polaczeniu z funkcją 3D Ready umożliwiającą trójwymiarową projekcję 3D i jasnością 2000 i 2500 ANSI lumenów pozwalają wygodnie tworzyć ciekawe pokazy w niezaciemnionych pomieszczeniach.

Wielki obraz z minimalnej odległości

PDG-DWL2500 idealnie nadaje się do współpracy z notebookami posiadającymi ekran panoramiczny. Zachowuje panoramiczny obraz (proporcje 16:10) o rozdzielczości WXGA (1280x800). Krótka ogniskowa obiektywu i specjalna konstrukcja projektora umożliwia uzyskanie obrazu o przekątnej 80 cali (2,03m) z odległości zaledwie niecałego cala - 2,4 cm (liczonej od tylnej ścianki obudowy do ekranu - dla wyjaśnienia: projektor wykorzystuje system luster, stawia go się więc tylną ścianką w kierunku ekranu, a nie jak w innych projektorach - obiektywem do ekranu - stąd tak podawna odległość projektora). Daje to SANYO światowy rekord w wartości współczynnika projekcji (throw ratio) - 0,19:1. PDG-DWL2500 ma jasność 2.500 ANSI lumenów i kontrast 2.000:1.

PDG-DXL2000 to projektor pracujący w podstawowej rozdzielczości XGA (1280x768) czyli dający proporcje obrazu 4:3, ma jasność 2.000 ANSI lumenów i kontrast 2.000:1. Obraz o przekątnej 80 cali uzyskać można z odległości 8,8 cm (także mierzona od tylnej ścianki projektora do ekranu) - co daje wskaźnik projekcji - 0,24:1.

Dzięki tak bliskiemu ustawieniu projektora przy ekranie, prowadzący nie jest oślepiany jego światłem a także nie rzuca swojego cienia na ekran - nie wchodzi w strumień światła.

Możliwość tak bliskiego umieszczenia projektora pozwala zintegrować go z interaktywnymi tablicami - zarówno przy stacjonarnym montażu sufitowym a jeszcze lepiej na wysięgnikach tablic w rozwiązaniach mobilnych.

PDG-DWL2500 wyświetla obraz o przekątnej 60 - 110 cali (152 - 280 cm), a PDG-DXL2000 - 55 - 90 cali (140 - 229 cm).

Projekcje 3D

Obydwa projektory mogą wyświetlać obrazy przestrzenne - 3D - konieczne są tzw. okulary migawkowe synchronizujące się z projektorem i zasłaniające na przemian prawe i lewe oko (60 razy na sekundę) tak by każde oko widziało tylko przeznaczony dla niego obraz. Dzięki temu nasz mózg powoduje, że widzimy obraz trójwymiarowy, wychodzący z ekranu. Projekcje trójwymiarowe to doskonałe narzędzie m.in. dla szkół, przedszkoli i muzeów.

Zarządzanie przez sieć i inne funkcje

Wykorzystanie nowych projektorów w różnych warunkach ułatwiają takie funkcje jak automatyczne rozpoznawanie źródła sygnału, korekcja kolorów obrazu zależnie od koloru ekranu (lub ściany), korekcja zniekształceń trapezowych (Keystone), zdefiniowane ustawienia parametrów obrazu dla typowych zastosowań (m.in. prezentacja, film, zdjęcia).

System szybkiego chłodzenia projektora umożliwia wyłączenie go i spakowanie do przewożenia prawie natychmiast po zakończeniu projekcji - bez długiego oczekiwania na wystudzenie lampy.

Wiele gniazd sygnałowych - m.in. HDMI z obsługą HDCP oraz karta sieciowa LAN i gniazdo RJ45 umożliwiają łatwe podłączenie źródła obrazu a także ustawianie parametrów i zdalne monitorowanie pracy projektora przez sieć LAN.

Wbudowane 10 W głośniki dodatkowo zwiększają łatwość wykorzystania projektora - szczególnie w zastosowaniach edukacyjnych - jednym kablem HDMI przesyłany jest obraz i dźwięk, a głośniki wystarczą by nagłośnić przeciętnej wielkości salę szkolną.

Cena, dostępność i gwarancja

Obydwa modele będą dostępne w Polsce na początku września 2010r. w orientacyjnej, sugerowanej cenie detalicznej 7.999 zł (z VAT) - PLC-DXL2000 i 8.499 zł - PCL-DWL2500. Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 1 rok (max 1.000 godzin).

Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest: ViDiS Sp. z o.o. http://www.vidis.pl .

Informacje o firmie SANYO:

SANYO Electric Co., Ltd. to wiodący w skali światowej producent elektroniki i dostawca rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska, energetyki i stylu życia. Kierując się hasłem „Think GAIA" („Pomyśl o naszej planecie"), firma SANYO pracuje nad wykorzystaniem swoich licznych kluczowych technologii do realizacji swojej misji, którą dostrzega w harmonicznym łączeniu obowiązku ochrony środowiska i poszukiwania zrównoważonych źródeł energii z dążeniem do zapewnienia odbiorcom swoich rozwiązań nowoczesnego i wygodnego stylu życia. Spółka SANYO Sales & Marketing Europe GmbH z siedzibą w Monachium w Niemczech powstała w 2009 roku w wyniku przekształcenia działającej już od 1977r. niemieckiej spółki handlowej. Jest spółką zależną SANYO Electric Co. Ltd i jej centralą na Europę, koordynującą wszystkie działania marketingowo-sprzedażowe na rynku europejskim dla takich produktów, jak projektory, monitory LCD, sprzęt audio-wideo, urządzenia do cyfrowego przetwarzania obrazu i dyktafony, a także systemy bezpieczeństwa i monitoringu. Oddział Digital Imaging z powodzeniem działa na rynku europejskim od 2003 r. pod marką Xacti. Kamery Xacti Dual są synonimem niewielkich rozmiarów, wygody użytkowania i nowatorskiego wzornictwa o najwyższym stopniu zaawansowania technicznego. Firma SANYO była, na przykład, pierwszym producentem, który wprowadził na rynek kamerę o układzie pionowym. SANYO, pionier w sektorze kamer SD, od 2009 roku oferuje także kamery wideo o tradycyjnej, poziomej konstrukcji. Rodzina kamer Xacti obejmuje innowacyjne kamery Full HD, szczególnie wytrzymałe i wodoodporne modele przeznaczone do użytku w terenie, a także miniaturowe kamery HD. SANYO jest jednym z najbardziej cenionych na świecie producentów projektorów. Jej urządzenia wyróżnia pomysłowość ich konstruktorów, wysoka jakość i szeroki wachlarz zastosowań. Oferowane pod marką SANYO rodziny produktów tego typu obejmują zarówno projektory dla kina domowego, biznesu i szkolnictwa, jak i profesjonalne urządzenia do instalacji w sektorze reklamy, rozrywki i marketingu, w tym modele stosowane w kinach wyświetlających filmy w postaci cyfrowej. Monitory LCD dominują wszystkie te kategorie zastosowań. Więcej informacji na temat i SANYO Sales & Marketing Europe: www.sanyo.de Więcej informacji na temat firmy SANYO: www.sanyo.com www.sanyo-polska.pl

Obsługa public relations malgorzata.blachnio@indalo.pl mobile (+48) 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »