Dom » Wnętrza

Świecąca ścianka BUBBLES od PUFF-BUFF w Galerii Wzornictwa Polskiego

Świecąca ścianka BUBBLES od PUFF-BUFF w Galerii Wzornictwa Polskiego
Zobacz więcej zdjęć »
Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło nową, długo wyczekiwaną, stałą ekspozycję – Galerię Wzornictwa Polskiego. W ostatniej wolnej przestrzeni budynku zaprezentowano najciekawsze prace polskich projektantów z różnych epok i środowisk – od początku XX wieku po czasy współczesne. al

Wśród eksponatów znalazła się świecąca ścianka BUBBLES od PUFF-BUFF.

 

Wystawa prezentuje najlepsze polskie przedmioty użytkowe, które powstały na przestrzeni ostatnich stu lat. Począwszy od prac Witkacego w stylu zakopiańskim, poprzez projekty artystów dwudziestolecia międzywojennego i PRL-u, aż po czasy współczesne. Do Galerii trafiła między innymi niezwykła, świecąca ścianka BUBBLES marki Puff-Buff. Jest dziełem Anny Siedleckiej i Radka Achramowicza. - Znalezienie się w elitarnym gronie najlepszych twórców wzornictwa polskiego to dla nas wielki zaszczyt. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że nasza lampa na stałe zagościła w Muzeum Narodowym w Warszawie - komentuje Radek Achramowicz.

Innowacyjna, efektowna świetlna przegroda BUBBLES od PUFF-BUFF świetnie prezentuje się zarówno w mieszkaniach, jak i przestrzeniach publicznych. Lekka i eteryczna ścianka przypomina błyszczące bańki mydlane. Ten niezwykły efekt projektanci uzyskali dzięki technologii pneumatycznej, która mimo swej delikatności, jest bardzo wytrzymała. Każda lampa jest wykonywana ręcznie, przy współpracy z lokalnymi producentami. Wykorzystanie powietrza jako budulca sprawia, że BUBBLES jest prawdziwym unikatem na rynku.

Uroczyste otwarcie Galerii Wzornictwa Polskiego odbyło się 14 grudnia. Na wydarzenie przybyli zarówno projektanci, których dzieła trafiły na wystawę, jak i wielbiciele wzornictwa znad Wisły. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 15 grudnia. Galeria Wzornictwa Polskiego będzie stałą częścią oferty Muzeum Narodowego. - Rok 2017 był dla PUFF-BUFF bardzo owocny i obfitował w wiele ważnych wydarzeń i emocjonujących chwil. Przed nami kolejne wyzwania i nowe projekty - w planach na 2018 mamy między innymi wystawę najnowszego polskiego dizajnu organizowaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie - podsumowuje Anna Siedlecka.

Więcej informacji na temat marki PUFF-BUFF: www.puff-buff.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »