Technologie » Komputery

Święto Programowania – 6 października rusza CodeWeek 2018!

Święto Programowania – 6 października rusza CodeWeek 2018!
Zobacz więcej zdjęć »
Już w najbliższą sobotę, 6 października, o godz. 10:00 w Oxford Tower przy ul. Tytusa Chałubińskiego 8 rozpocznie się wielka inauguracja Europejskiego Tygodnia Kodowania 2018.

Już w najbliższą  sobotę, 6 października, o  godz. 10:00 w Oxford Tower przy ul. Tytusa Chałubińskiego 8 rozpocznie się wielka  inauguracja Europejskiego Tygodnia Kodowania 2018. Wezmą w niej udział: Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, p.o. Dyrektora NASK Krzysztof Silicki, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa Wojciech Szajnar i Członek Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Maciej Stanecki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców od godz. 10:00 do 16:00 na Wielkie Święto Programowania w centrum Warszawy. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz. 

Największym wydarzeniem będzie, rozegranie wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski" pomiędzy robotami sterowanymi przez dzieci. Dodatkowo na sobotniej inauguracji CodeWeek, będą czekać gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą gości do manualnych działań. Miłośnicy „planszówek" będą mogli rozwinąć umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się" w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.  Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Na uczestników czekają  różnego rodzaju warsztaty, atrakcje i stanowiska, przybliżające świat nowoczesnych technologiiJest to doskonała okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.  Podobnie jak w poprzednich latach, #CodeWeek jest wspierany przez Ministerstwo Cyfryzacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agpress

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »