Technologie » Komputery

Sygnis New Technologies finalizuje połączenie z MODE oraz zapowiada publikację planów rozwoju

Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował połączenie Spółki MODE S.A. oraz Sygnis New Technologies Sp. z o.o.

Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował połączenie Spółki MODE S.A. oraz Sygnis New Technologies Sp. z o.o. KRS jednocześnie dokonała zmiany nazwy MODE S.A. na Sygnis S.A. oraz rejestracji 16,8 mln akcji serii C z emisji połączeniowej, które zostały już przydzielone dotychczasowym udziałowcom Sygnis New Technologies. Rejestracja dokonana przez KRS oznacza, że Sygnis New Technologies już jako Sygnis S.A. zadebiutowała na NewConnect, a inwestorzy mają już możliwość inwestycji w innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe realizowane przez Grupę Sygnis. Jednocześnie Zarząd Sygnis S.A. zapowiada publikację planów rozwoju na kolejne lata na przestrzeni najbliższych kilku tygodni.

Rejestracja emisji oraz zmiany nazwy MODE S.A. na Sygnis S.A. stanowi zwieńczenie procesu połączenia MODE oraz Sygnis New Technologies. 29 listopada 2021 rok Akcjonariusze oraz Wspólnicy obu spółek wyrazili zgodę na emisję połączeniową oraz zmianę nazwy. Nowe akcje serii C stanowią prawie 74 procent nowej struktury akcjonariatu Sygnis S.A., która zastąpi MODE na rynku NewConnect.

- Bardzo cieszymy się, że dzięki sprawnej pracy KRS mogliśmy z początkiem roku de facto zadebiutować na rynku NewConnect. Obecność na giełdzie otwiera przed całą Grupą Sygnis wiele nowych możliwości. Dzięki temu stajemy się jeszcze bardziej wiarygodni w oczach partnerów biznesowych oraz potencjalnych inwestorów – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu nowopowstałego Sygnis S.A.– Formalny proces połączenia jest już za nami. Teraz czeka nas dopuszczenie akcji serii C do obrotu, które na początku stycznia zostały przydzielone wcześniejszym udziałowcom Sygnis New Technologies – dodaje.

Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.

- Prowadzimy interdyscyplinarną działalność skupioną wokół innowacyjnych projektów R&D z obszarów biotechnologii i nanotechnologii. Cześć z nich jest na bardzo zaawansowanym etapie rozwoju. Chcemy pokazać inwestorom ich potencjał, dlatego w najbliższych tygodniach opublikujemy plany rozwoju na kolejne lata – informuje Andrzej Burgs.

Grupa Sygnis prowadzi działalność w 3 segmentach: New Technologies, Bio Technologies oraz Nano Technologies. Marka New Technologies to najdłużej działająca marka z Grupy Sygnis. Zespół badawczo-rozwojowy na co dzień zajmuje się budową autorskich maszyn działających w obszarze technologii addytywnych. Doświadczony zespół specjalistów druku 3D dysponuje rozległym centrum prototypowania, w którym wykonuje usługi szybkiego prototypowania, zaawansowane projekty z użyciem hybrydowych materiałów, a także testuje nowe materiały. Marka Bio Technologies specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu naukowego na polski rynek, ze szczególnym naciskiem na obrazowanie żywych komórek w wysokiej rozdzielczości i inżynierię tkanek. Portfolio segmentu łączy wiele technik, tj.: biodruk 3D, biopatterning, holotomograficzne obrazowanie 3D i obrazowanie w super rozdzielczości. Nano Technologies to natomiast najmłodszy segment w Grupie Sygnis. Zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych technik addytywnych i analitycznych w obszarach mikro- i nanotechnologii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »