Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Systematyczna, zdrowa pielęgnacja

Systematyczna, zdrowa pielęgnacja
Zobacz więcej zdjęć »
Problemy z cerą zazwyczaj spowodowane są nieodpowiednim sposobem odżywiania i pielęgnacji – w tym również higieny.

 Nasze ciało jest tak skonstruowane, że daje nam znać o chorobie czy niedomaganiach niemal od razu, gdy pojawią się problemy. Niedobór witamin i minerałów skutkuje rozmaitymi dolegliwościami. W początkowej fazie może to być spadek nastroju, zmęczenie i bezsenność. Widzimy to również po paznokciach – zmiana ich struktury i koloru zawsze świadczy o  brakach mineralnych i witaminowych. Bruzdy, prążki i plamki zawsze więc powinny być dla nas wyraźnym sygnałem, że czegoś naszemu organizmowi brakuje. Skóra twarzy natomiast jest bardzo wrażliwa na wszelkie działanie czynników zewnętrznych.

Suche powietrze, zanieczyszczone przez spaliny czy dym tytoniowy zawsze wpłynie na koloryt. Skóra twarzy szybko się regeneruje, jednak pod wpływem długotrwałego działania takich negatywnych czynników, permanentnie traci blask i kolor. Na co dzień narażeni jesteśmy na kontakt z substancjami, które po prostu szkodzą. Dlatego też odpowiednia pielęgnacja jest jednocześnie działaniem profilaktycznym. Dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry powinno być codziennym obowiązkiem. Raz na jakiś czas warto również przeprowadzić serię zabiegów bardziej profesjonalnych – takich jak na przykład mikrodermabrazja Kraków. Systematyczna pielęgnacja i dbałość o zdrowy piękny wygląd jest jedynym gwarantem pięknego wyglądu.

Regularnie strzyżenie Kraków przez profesjonalistę takiego jak fryzjer Kraków sprawi, że kondycja naszych kosmków będzie dużo lepsza. Salon fryzjerski Kraków powinniśmy odwiedzać raz w miesiącu – w zależności od tempa wzrostu naszych włosów. Długo nie podcinane końcówki maja tendencje do rozdwajania się. Co ciekawe częściej podcinane włosy rosną dłuższe i zdrowsze. Nawet jeśli mamy włosy, które mają tendencję do przetłuszczania się, warto stosować odżywki. Końce włosów zazwyczaj są suche i dlatego częściej się łamią.

Wiele pań boryka się również z problemem ciemnych włosków  -to zazwyczaj wynik problemów hormonalnych. Regularna depilacja laserowa Kraków powinna jednak zażegnać ten problem. Tak jak we wszystkim i tu najważniejsza jest systematyczność!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »