Dom » Budownictwo

Systemy fotowoltaiczne od Braasa w 3 odsłonach

Systemy fotowoltaiczne od Braasa w 3 odsłonach
Zobacz więcej zdjęć »
Systemy fotowoltaiczne, dzięki którym promieniowanie słoneczne przetwarzane jest w energię elektryczną wykorzystywaną na potrzeby m.in. gospodarstw domowych, coraz częściej stają się elementem domówi i budynków usługowych.

Nic dziwnego - to jedna z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii wytwarzania energii, ponieważ nie emituje hałasów ani żadnych szkodliwych dla środowiska substancji. Zdaniem profesjonalnych wykonawców dachów zrzeszonych w programie SUPERDEKARZ, inwestorzy z coraz większym zainteresowaniem podchodzą do tego ekologicznego, ale również coraz bardziej opłacalnego przedsięwzięcia, jakim jest instalacja systemu fotowoltaicznego na nowo budowanym dachu. W ich opinii, coraz nowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że panele stanowiące część całego systemu „elektrowni” przestają być nieestetycznym dodatkiem do dachu, a wręcz stają się jego integralną częścią, idealnie wkomponowaną i podkreślającą nowoczesny charakter budynku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Fotowoltaiczne hity od BMI Braas

Producent wysokiej jakości systemów dachowych BMI Braas od wielu lat ma w swojej ofercie innowacyjne systemy fotowoltaiczne: PV Premium i PV Indax, które montowane są bezpośrednio na konstrukcji dachowej i tym samym zastępują dachówkę, przejmując jej funkcje ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Na początku 2020 roku w ofercie firmy pojawił się system PV Standard, który dzięki aluminiowym dachówkom wsporczym, przeznaczonym do dachówek ceramicznych i betonowych, umożliwia trwały i bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych nad połacią dachową. To rozwiązanie jest wynikiem poszukiwań kompromisu pomiędzy kosztem instalacji fotowoltaicznej a efektem wizualnym, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa montażu.

Panele Braas PV Premium już w roku 2013 otrzymały prestiżową nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego Red Dot Design Award w kategorii “najlepszy z najlepszych”. Panele przeznaczone są do płaskich dachówek Teviva, Tegalit oraz Turmalin. Dzięki zintegrowaniu z połacią dachową dają nieograniczone możliwości aranżacji, oferując przy tym bardzo estetyczną formę wizualną.  Braas PV Premium to również pierwszy system paneli fotowoltaicznych montowanych w połaci dachowej, który posiada certyfikat TÜV. Z punktu widzenia wykonawców, jest również łatwy w układaniu,  natomiast z punktu widzenia inwestorów, system ten - dzięki strukturze modułowej - umożliwia układanie w dowolnej wielkości i formie.  Panele są w pełni zintegrowane z pokryciem dachowym i idealnie dopasowane do dachówek.

Panele fotowoltaiczne Braas PV Indax, oparte na wysokowydajnych modułach monokrystalicznych, pozwalają na pozyskiwanie energii elektrycznej praktycznie na każdym dachu wykonanym z dachówki ceramicznej czy betonowej, zarówno na budynku nowym, jak i remontowanym. Panele Braas PV Indax przejmują funkcję ochronną pokrycia dachowego, zapewniają wodoszczelność oraz umożliwiają wentylację połaci dachowej. Jednocześnie produkują darmową energię elektryczną w całkowicie ekologiczny sposób. Dodatkową zaletą są niewątpliwe walory estetyczne – idealna integracja z linią dachówek.

System paneli fotowoltaicznych Braas PV Standard składa się z wysokowydajnych modułów monokrystalicznych, aluminiowych dachówek montażowych (przeznaczonych do konkretnego modelu i koloru dachówki) oraz aluminiowej konstrukcji wsporczej zapewniającej trwały i bezpieczny montaż paneli nad połacią dachu. W przypadku istniejącego pokrycia dachowego montaż konstrukcji ogranicza się do wymiany pojedynczych dachówek podstawowych na aluminiowe dachówki montażowe, na których następnie montowana jest aluminiowa konstrukcja pod panele fotowoltaiczne. Rozwiązanie to daje możliwość montażu zarówno w nowym, jak i remontowanym budynku. Obok wysokiej wydajności, system jest prosty i szybki w montażu.

Systemy fotowoltaiczne okiem dekarza

PV Premium podoba się każdemu, ponieważ zlicowanie z powierzchnią dachu wygląda naprawdę spektakularnie. Jest to produkt niestandardowy, przystosowany do konkretnych 3 typów dachówek płaskich i wybierany przez klientów, którzy są w stanie zapłacić więcej za unikatowość systemu oraz jego niepodważalne walory estetyczne – mówi Paweł Szpila, właściciel firmy Szpila Dachy z Polanicy Zdrój, uczestnik programu SUPERDEKARZ. - Widzę ogromne szanse powodzenia tegorocznej nowości Braasa, systemu PV Standard do montowania nad połacią dachu. Jest to kompletny system wyposażony w bardzo wysokiej klasy system uchwytów oraz dachówek aluminiowych, niwelujący ryzyko uszkodzenia tradycyjnych dachówek w czasie montażu systemu fotowoltaicznego i bardzo przyspieszający prace na dachu. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę, który dekarze będą chętnie rekomendować swoim klientom. 

Szczegółowe dane techniczne na temat poszczególnych produktów znaleźć można na stronie producenta BMI Braas.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SUPERDEKARZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »