Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Szczęśliwy Finał WOŚP w Bonarce

12 stycznia w Bonarce był dniem perfekcyjnym. Nie tylko doskonale bawiono się na koncertach oraz przy artyleryjskiej kanonadzie, nie tylko oglądano pokazy sprawności ratowników wszelkich służb, ale jeszcze zebrano ponad 80 000 zł na WOŚP.

To absolutny rekord dotychczasowych zbiórek na WOŚP organizowanych w Bonarce. Gdy jednak spojrzy się na skalę imprezy przygotowanej w tym krakowskim centrum handlowym, wtedy tak dobry wynik staje się zrozumiały. Z puszkami do boju już od 9.00 rano ruszyło 40 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 51. Chwilę potem przed centrum aż zaroiło się od wozów straży pożarnej (było ich ponad 25!) i służb mundurowych z całej Małopolski. Nie tylko można było obejrzeć z bliska wozy i sprzęt, ale jeszcze być świadkiem widowiskowych pokazów ratownictwa drogowego. Na zaproszenie Bonarki do Krakowa przyjechał nawet krynicki oddział GOPR wraz z tresowanym psem i ścianką wspinaczkową dla dzieci.

Przez scenę w Bonarce przewinęło się przez cały dzień blisko 100 muzyków, bawiących publiczność wykonywaną przez siebie muzyką. Posłuchać można było i kolęd przy akompaniamencie smyczków Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Bronisława Rutkowskiego, i tematów filmowych granych przez Orkiestrę Reprezentacyjną AGH, i rockowych kawałków w wykonaniu kapel Alergen oraz Vermones, i znanych przebojów zaaranżowanych na chór 16 głosów zespołu The Voices. W programie artystycznym znalazły się także i występy taneczne – młodzieży oraz seniorów.

Uroczyste otwarcie oraz zakończenie zbiórki zaakcentowali artylerzyści ze Stowarzyszenia Tradycyjny Oddział Cesarsko-królewskiego Regimentu Artylerii Fortecznej No.2 barona Edwarda von Beschi – Twierdza Kraków. Przygotowana przez nich kanonada z unikalnych na skalę europejską dział była widowiskowym wydarzeniem. Ale największy wybuch w Bonarce odnotowano późną nocą – gdy ze sztabu WOŚP napłynęły informacje o efektach zbiórki. Był to prawdziwy wybuch radości! Nie można było wyobrazić sobie lepszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »