Kultura, sztuka » Kultura

„Szklany ekran Pilkingtona” – warsztaty filmowe dla dzieci

„Szklany ekran Pilkingtona” – warsztaty filmowe dla dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group, właściciel spółek Pilkington, zaprasza najmłodszych mieszkańców Sandomierza do udziału w bezpłatnych warsztatach reżysersko-dziennikarskich „Szklany ekran Pilkingtona”.

Spotkania odbywać się będą w dniach 1-3 maja 2014 r., w ramach tegorocznego Festiwalu Filmów Niezwykłych. Uczestnicy warsztatów poznają z bliska wszystkie etapy powstawania filmu, wcielą się w rolę twórców filmowych, przygotują i zaprezentują własne etiudy i reportaże filmowe.


30 kwietnia 2014 r. w Sandomierzu rozpoczyna się 11. Festiwal Filmów Niezwykłych, wyjątkowe dla całego regionu święto miłośników kina i sztuki filmowej. Podczas majowego weekendu mieszkańcy królewskiego miasta i odwiedzający, będą mogli obejrzeć blisko 40 filmów znanych reżyserów, a także wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących: koncertach, wystawach i warsztatach. NSG Group, producent szkła dla budownictwa i motoryzacji, właściciel maki Pilkington i spółek z siedzibą Sandomierzu, aktywnie wspiera festiwalowe wydarzenia, kierowane do najmłodszych. W tym roku, w ramach kontynuowanego cyklu „Szklany ekran Pilkingtona", zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty filmowo-dziennikarskie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 9-12 lat.
Zostań reżyserem, zagraj w filmie
„Szklany ekran Pilkingtona" to edukacyjno-artystyczny projekt, wprowadzający młodzież w świat sztuki filmowej i dziennikarskiej. Warsztaty z udziałem reżyserów, scenografów i aktorów odbywać się będą w dniach 1-3 maja br. w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Dzieci będą miały okazję aktywnie uczestniczyć we wszystkich etapach powstawania filmu: od pomysłu do realizacji, od scenariusza do montażu, poznają pracę dziennikarzy i reporterów, wcielą się w rolę twórców filmowych i samodzielnie przygotują etiudy i reportaże z wydarzeń festiwalu.
„Tegoroczny «Szklany ekran Pilkingtona» to zabawa, ale jednocześnie możliwość zdobycia nowych umiejętności z zakresu pracy reporterskiej, kształcenia zmysłu obserwacji, sztuki zadawania pytań, a przede wszystkim pracy z kamerą" - mówi Monika Klamka, kierownik ds. komunikacji w NSG Group. „Podejmowanie inicjatyw adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszych okolic, wspieranie rozwoju, odkrywanie pasji i zainteresowań, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu, to ważny obszar działań podejmowanych przez NSG Group, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu".
Zrealizowane podczas warsztatów filmy i reportaże zostaną zaprezentowane m.in. na oficjalnej stronie internetowej festiwalu, profilu Facebook, w trakcies uroczystego zakończenia imprezy w Zamku Królewskim w Sandomierzu, a także w ciągu całego roku w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na terenie całego kraju. Zajęcia uświetni spotkanie z tegorocznym gościem festiwalu - Feliksem Falkiem - Reżyserem Niezwykłym 2014, który na zakończenie festiwalu uhonorowany zostanie Koroną Sandomierską.
Festiwal Filmów i Spotkań
Tegorocznej edycji Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych przyświeca idea „festiwalu wędrującego". Stolicą imprezy pozostaje Sandomierz, ale pokazy odbywać się będą także w kilku innych miastach województwa świętokrzyskiego tj. Opatów, Tokarnia, Kielce. W programie festiwalu znajdują się najnowsze produkcje, zrekonstruowane cyfrowo arcydzieła polskiej kinematografii, filmy fabularne, studyjne, dokumentalne i animowane. Gośćmi tegorocznego festiwalu będą jak zwykle wybitni twórcy m.in.: Maciej Cuske, Marian Dziędziel, Feliks Falk, Robert Gliński, Janusz Głowacki, Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, czy Anna Maria Jopek, która wystąpi z zespołem Kroke.
Szczegółowe informacje na temat 11. Festiwalu Filmów Niezwykłych, program Festiwalu oraz imprez towarzyszących, dostępne są na stronie http://www.festiwalniezwykly.pl/
Informacje i zapisy na warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona" - Katarzyna Kubacka, tel. 600 45 23 47, e-mail: kkubacka@kinorp.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »