Dom » Budownictwo

Szkło profilowe marki Pilkington w finale konkursu „Dobry Wzór 2013”

Szkło profilowe marki Pilkington w finale konkursu „Dobry Wzór 2013”
Zobacz więcej zdjęć »
Dwa nowe typy szkła profilowego marki Pilkington: Pilkington Profilit™ Slim Line i Pilkington Profilit™ Micro zostały zakwalifikowane do finału konkursu „Dobry Wzór 2013” w kategorii „nowe materiały produkcyjne”.

Zwycięzcy i laureaci konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zostaną wyłonieni już 24 października br.
Konkurs „Dobry Wzór" jest organizowany przez warszawski Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 r. Co roku eksperci Instytutu wyróżniają nie tylko produkty o doskonałym wzornictwie, ale również usługi najlepiej dopasowane do potrzeb konsumentów. W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu, wybrane produkty i usługi konkurują ze sobą w siedmiu kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie i nowe materiały produkcyjne. Wśród niemal 100 produktów i usług zakwalifikowanych do finału konkursu znalazły się również dwa typy szkła profilowego marki Pilkington: Pilkington ProfilitTM Slim Line i Pilkington ProfilitTM Micro. Rywalizują one z czterema innymi produktami w kategorii „nowe materiały produkcyjne".
„Produkty szklane marki Pilkington opracowywane są z myślą o architektach i projektantach, dlatego cechują się najwyższymi standardami wzorniczymi" - mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w NSG Group, właściciela marki Pilkington. „Subtelne i eleganckie wzory szkła profilowego Pilkington ProfilitTM dają projektantom nieograniczone możliwości kreacji, pozwalając na realizacje artystycznych wizji. Cieszymy się, że kapituła konkursu «Dobry Wzór» doceniła design naszych produktów".
Dwa typy szkła profilowego marki Pilkington, które znalazły się w gronie finalistów tegorocznego konkursu, zostały wprowadzone na rynek w 2011 r. Pilkington ProfilitTM Micro charakteryzuje się nieregularną strukturą powierzchni w postaci gęsto rozmieszczonych małych punktów przypominających ziarenka piasku. Z kolei na powierzchni szkła Pilkington ProfilitTM Slim Line umieszczono liniowy regularny wzór. Takie zróżnicowanie ornamentów umożliwia kreowanie oryginalnych elewacji oraz wnętrz obiektów, zapewniając użytkownikom poczucie komfortu i prywatności. Jednocześnie wzorzysta szklana powierzchnia urozmaica przestrzeń, nie ograniczając dostępu światła dziennego. Obydwa typy szkła profilowego są dostępne w wersji o obniżonej zawartości żelaza (bez charakterystycznego zielonkawego zabarwienia) oraz w wersji piaskowanej, co dodatkowo rozszerza wachlarz artystycznych możliwości.
Finał konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego odbędzie się 24 października 2013 r. Międzynarodowe jury wyłoni wówczas laureatów w każdej z siedmiu kategorii, przyznając zwycięzcom nagrody „Dobry Wzór 2013". Najlepszy produkt lub usługa otrzyma prawo posługiwania się znakiem „Wzór Roku 2013".
Po ogłoszeniu wyników konkursu w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zostanie zorganizowana wystawa wszystkich produktów i usługi zakwalifikowanych do tegorocznego finału. Ekspozycja, podczas której będzie prezentowane m.in. szkło profilowe marki Pilkington, potrwa od 25 października do 8 grudnia 2013 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »