Technologie » Internet

Szkolenia z bezpieczeństwa w sieci – relacja z FireTalks Roadshow 2017

Szkolenia z bezpieczeństwa w sieci – relacja z FireTalks Roadshow 2017
Zobacz więcej zdjęć »
W Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie i Krakowie, w lutym i marcu bieżącego roku, zrealizowano trzecią edycję cyklu spotkań FireTalks Roadshow 2017, poświęconych rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa sieci.

Szkolenia zorganizowane zostały przez firmę Bakotech, dystrybutora marki WatchGuard Technologies oraz AlienVault. W spotkaniach wzięło udział ponad 100 uczestników, wśród których znaleźli się partnerzy handlowi oraz klienci końcowi - inżynierowie, architekci systemowi, kierownicy działów bezpieczeństwa i właściciele firm. Tegoroczne szkolenie miało dwukrotnie większy zasięg niż edycja z poprzedniego roku.

 

Tematyka szkoleń obejmowała problematykę bezpieczeństwa w sieci, szczególnie ważną w dobie nasilających się cyberprzestępstw: mechanizmu ruchu szyfrowanego, bezpiecznej sieci wi-fi, ochrony przed atakami typu ransomware, zarządzania logami i skanowania podatności.

„Cykl spotkań FireTalks, w których uczestniczą i odbiorcy końcowi i firmy partnerskie, jest okazją do szczerych spotkań i rozmów pozwalających na lepsze zrozumienie potrzeb i problemów po stronie użytkowników końcowych oraz dyskusję możliwych do zastosowania rozwiązań zabezpieczających. Oczywistym wnioskiem płynącym z ostatnich sześciu spotkań jest powszechne przekonanie, że największe zagrożenie, szczególnie w segmencie średnich przedsiębiorstw, stanowi ransomware. Działy IT poszukują skutecznych zabezpieczeń, które będą łatwe w implementacji i utrzymaniu oraz partnerów, którzy im w tym pomogą. Pojawia się również coraz większa potrzeba rozszerzonych usług w zakresie bezpieczeństwa, nie tylko wdrożenie i uruchomienie ale również zarządzanie oraz wiedza ekspercka” – komentuje Jerzy Trzepla, Territory Sales Manager, WatchGuard Technologies.

Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się prelekcja „Ransomware – płacić czy nie płacić? Jak się zabezpieczać?”, którą poprowadził Wojciech Pietrow, Kierownik Działu Bezpieczeństwa w Bakotechu. Poruszył on problem cyberokupów, które, skutkując ogromnymi stratami finansowymi w firmach, postrzegane są jako jedno z największych zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę kosztowność ransomware oraz jego przewidywalność, należy wdrożyć zapobieganie. Według Wojciecha Pietrowa, remedium na problemy związane z ransomware może stanowić nowa, rewolucyjna technologia platformy WatchGuard – Threat Detection Response (TDR). „Dużym zainteresowaniem Klientów cieszył się pokaz narzędzia do blokowania wymuszeń okupu. Ten coraz popularniejszy sposób zdobywania pieniędzy przez cyberprzestępców daje się we znaki przede wszystkim średniej wielkości przedsiębiorstwom. Podczas naszych spotkań okazało się, że zagadnienie ransomware jest niestety doskonale znane na naszym rynku”.

 

W drugiej części spotkań poruszona została kwestia zarządzania logami i incydentami bezpieczeństwa. Działanie platformy AlienVault USM zaprezentował Mirosław Menard, Inżynier Wsparcia Sprzedaży w Bakotechu. W trakcie sesji przedstawiono możliwości konfiguracji oraz efekty działania następujących funkcjonalności SIEM, Skanera Podatności oraz Bazy Danych OTX.

„Wielkim plusem i dużą wartością dodaną platformy bezpieczeństwa AlienVault  jest otwarta baza wymiany danych o zagrożeniach OTX (Open Threat Exchange), którą wspólnie tworzy globalna społeczność  naukowców i specjalistów bezpieczeństwa IT (53 000 osób z 140 krajów) co pozwala na wykrycie ponad 10 mln zagrożeń dziennie” – stwierdza Przemysław Bulsza, Business Development Manager w Bakotech.

FireTalks Roadshow 2017 zwiększył swój zasięg do 6 miast i spotkał się z dużym entuzjazmem odbiorców, co pokazuje, że odbiorcy biznesowi potrzebują szkoleń w zakresie nowoczesnych technologii i sposobów radzenia sobie z najnowszymi zagrożeniami w zakresie bezpieczeństwa IT.

 

 

Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.

Agnieszka Trenda

PR&Marketing Manager

tel. 660 910 074

e-mail: agnieszka.trenda@bakotech.com 

www.bakotech.pl

 

O Bakotech Sp. z o.o.:

Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Od stycznia 2015 roku Bakotech Sp. z o.o. jest wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań WatchGuard w Polsce, a od stycznia br. AlienVault.

 

O WatchGuard Technologies:

Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

O AlienVault:

AlienVault to zunifikowana platforma do zarządzania bezpieczeństwem i wykrywania zagrożeń. Jest rozwiązaniem, które umożliwia organizacjom różnych wielkości korzystanie z rozwiązań bezpieczeństwa wykrywających aktualne zagrożenia i umożliwiających odpowiedź na nie w bardzo krótkim czasie. Obok funkcjonalności tradycyjnego systemu SIEM, AlienVault Unified Security Management (USM) posiada wszystkie niezbędne funkcje bezpieczeństwa zintegrowane w jednej platformie, bez dodatkowych opłat. AlienVault skoncentrowany jest na łatwości użytkowania i wdrożenia, dlatego jest idealny dla średnich organizacji z ograniczonym budżetem i zasobami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ATrenda

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »