Społeczeństwo » Społeczeństwo

Szpitalne oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży otrzymają nowe wyposażenie od Alei Bielany

W związku z pandemią wszyscy znaleźliśmy się w nowej, trudnej rzeczywistości. Powinniśmy zatem pamiętać o tych, którzy potrzebują wyjątkowej opieki, uwagi i zrozumienia – o dzieciach i młodzieży.

W szczególnie ciężkim położeniu są zwłaszcza dzieci, które wymagają diagnozy i leczenia w oddziałach psychiatrycznych, ponieważ z powodu pandemii COVID-19 w znacznym stopniu miały ograniczony bezpośredni kontakt ze swoimi rodzinami.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

Dlatego w ramach akcji #wspierajmysie Centrum Handlowe Aleja Bielany wraz innymi centrami z Grupy Ingka: warszawskim Wola Parkiem, Portem Łódź, Parkiem Handlowym Matarnia w Gdańsku, SKENDE Shopping w Lublinie oraz Centrum Franowo w Poznaniu, zaopatrzy w niezbędne wyposażenie 14 stacjonarnych oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w 13 placówkach, znajdujących się w województwach dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim. Wartość wsparcia Ingka Centres w Polsce to blisko 100 000 złotych. Natomiast dzięki IKEA – inicjatorowi akcji, który przekaże wyposażenie do 37 oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w całej Polsce, całościowa kwota pomocy przekroczy kwotę 1,6 mln zł. Inicjatywa zainaugurowana została w piątek, 5 czerwca konferencją prasową Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka.

 

W ramach pomocy od Alei Bielany i innych centrów z grupy Ingka Centres do szpitali dostarczone zostaną artykuły RTV i AGD, sprzęt elektroniczny i multimedialny, a także materiały do terapii zajęciowych oraz podstawowe produkty, jak piżamy czy obuwie – łącznie około 1150 produktów, z których skorzystać może blisko 400 młodych pacjentów.

 

Wyposażenie wnętrz, które zostanie przekazane do szpitali od IKEA w postaci kolorowej pościeli, wygodnych materacy, foteli czy odganiających ciemność lampek nocnych pomoże stworzyć dzieciom bardziej domową atmosferę. Dodatkowo nowe zabawki oraz akcesoria, takie jak farby, sztalugi, kolorowanki, książeczki czy mata gimnastyczna pozwolą weselej spędzić czas. Sprzęt multimedialny przekazany przez Aleję Bielany oraz centra z grupy Ingka Centres pomoże w przeprowadzaniu jeszcze bardziej efektywnych terapii zajęciowych, a wyposażenie AGD ułatwi codzienne funkcjonowanie w placówkach.

 

- W naszych działaniach jako Ingka Centres Polska pragniemy odgrywać istotną rolę w życiu lokalnych społeczności. Być blisko nich zarówno w radosnych, jak i trudnych momentach. Dlatego obecnie, w dobie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa, nie pozostajemy bierni i czynnie włączamy się w pomoc najbardziej potrzebującym. Wsparcie dziecięcych oddziałów psychiatrycznych to kolejna inicjatywa centrów handlowych z grupy Ingka w ramach akcji #wspierajmysie, która ma na celu poprawę kondycji psychicznej i emocjonalnej dzieci w czasie oraz po epidemii. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że problemy, szczególnie te natury emocjonalnej, nie znikają wraz ze zmniejszającą się liczbą osób zarażonych COVID-19. Dlatego staramy się działać długofalowo, pamiętając jednocześnie o bieżących potrzebach osób w różny sposób dotkniętych pandemią. 

 

To kolejna akcja Alei Bielany oraz Ingka Centres w ramach inicjatywy #wspierajmysie na rzecz ochrony zdrowia w dobie koronawirusa.

Do tej pory centra zarówno rozpoczynały, jak i angażowały się w akcje pomocowe dla lokalnych społeczności, m.in. włączyły się w społeczną inicjatywę #wzywamyposiłki, przekazując wraz z IKEA produkty spożywcze stacjom pogotowia ratunkowego oraz Sanepid; ufundowały wielkanocne paczki żywnościowe dla ubogich i starszych osób we współpracy z Caritas Polska; zorganizowały koncert charytatywny zwiększający u młodych świadomość telefonu zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który oglądało 160 000 widzów; przekazują Centrom Pomocy Dzieciom prowadzonym przez Fundację niezbędne wyposażenie i materiały do terapii o wartości ponad 50 000 PLN oraz organizują lokalne inicjatywy pomocowe z miejskimi ośrodkami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina Matysek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »