Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Szum starych drzew, czyli podgórskie parki w Bonarce

By czerpać jeszcze większą przyjemność z przechadzek po parkach Podgórza, warto dowiedzieć się o tych naturalnych przestrzeniach jak najwięcej. Służyć mają temu najbliższe podgórskie warsztaty organizowane w Bonarce 24 maja.

Kto jeszcze nie poznał tych zielonych enklaw, po zajęciach w Bonarce będzie miał na to wielką ochotę. A kto dobrze zna tamtejsze alejki, powróci na nie z jeszcze większą chęcią. A to za sprawą zdobytej wiedzy o ich historii czy charakterystycznej florze i faunie. By jednak warsztaty w krakowskim centrum handlowym nie ograniczały się do teorii, zaplanowana została również część praktyczna. Wymagać będzie ona od uczestników nie tylko kreatywności i nieszablonowego myślenia, ale również ponadprzeciętnie sprawnych palców. Uczestnicy zajęć staną bowiem przed zadaniem zaprojektowania, a następnie stworzenia… najmniejszych parków świata! Pomysł o tyle ciekawy i pożyteczny, że później takie miniaturki będzie można umieścić na zaniedbanych podgórskich skwerach, ale nawet i w doniczce. W ten sposób osoby biorące udział w warsztatach staną się niejako kreatorami podgórskiej przestrzeni publicznej.
Warsztaty poprowadzą jak zwykle kompetentne animatorki z Domu Kultury Podgórze wspierane przez ekspertów z Pracowni K. Ci ostatni to prawdziwi specjaliści w dziedzinie edukacji architektonicznej oraz projektowania przestrzeni edukacyjnych, ogrodów przedszkolnych i naturalnych placów zabaw. Są autorami dziecięcej książki „Przewodnik po architekturze codziennej”.
Bezpłatne zajęcia odbędą się w sobotę 24 maja o 12.00 oraz 15.00 w Bonarce na okrągłym placu na poziomie 1 przy salonie Empik.
Podgórskie warsztaty to jedna z wielu aktywności koordynowanych przez Bonarkę w ramach jej tegorocznej inicjatywy, służącej zwróceniu uwagi krakowian na niewątpliwy urok oraz czar prawobrzeżnej części miasta. W swych staraniach wspierana jest przez szereg tutejszych organizacji i instytucji, a także przez sprawujące patronat medialny Radio KRK FM oraz Dziennik Polski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »